ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Erçal Ailesinden Eğitime Destek

Hayırsever Erçal Ailesinden Eğitime Destek

Eğitim Kenti Ordu'muzda eğitim kalitesinin ve başarısının artırılması amacıyla başlatılan, devlet-vatandaş iş birliği ile yeni okul binaları ve eğitim tesisleri yapımı kapsamında, Kumrulu Hayırsever Erçal Ailesi, Kumru Atatürk Ortaokuluna 100 kişilik konferans salonu yapımı için protokol imza töreni düzenlendi.

Protokol imza töreninde konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Millî Eğitim Bakanlığımızın ve hayırseverlerimizin desteğiyle ilimizde okul binalarının yanında okul güçlendirmeleri yapıldı. Kütüphaneler, spor salonları ilimize kazandırıldı. Kumru ilçemizden ve Ordu'muzun değerlerinden Erçal ailesinden iş insanımız Burhan Erçal Bey, Kumru ilçemizdeki bir okulumuza 100 kişilik konferans salonu yapacaklar. Kendilerine ilimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. 

100 kişilik konferans salonunun protokol imza töreninde konuşan Hayırsever İş İnsanı Burhan Erçal, "Kumru, bizim doğup büyüdüğümüz, ticari hayata başladığımız ilçedir. Daha önce 24 derslikli bir lise, cami ve imam evi yaptırmıştık. Şimdi de Kumru Atatürk Ortaokuluna konferans salonu yaptıracağız. Bu hayırlı hizmete vesile olduğu için Sayın Valime, Sayın İl Millî Eğitim Müdürüme ve İlçe Millî Eğitim Müdürüme teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Yapılan protokolden dolayı memnuniyetlerini dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Kıymetli hayırseverimizin vesilesiyle sevgili öğrencilerimiz için Kumru Atatürk Ortaokulumuza 100 kişilik konferans salonunun yapılmasının mutluluğu içerisindeyiz. Konferans salonunun Eğitim Kenti Ordu'muza hayırlı olmasını temenni ediyor; öncelikle himayelerinde çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimiz Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e, Hayırsever Erçal Ailesine teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından, Kumru Atatürk Ortaokuluna yapılacak 100 kişilik konferans salonunun protokolü;  Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Hayırsever Erçal Ailesi adına Erçallar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Erçal arasında imzalandı.

20-01-202320-01-202320-01-202320-01-2023

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.