ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Karamolla Ailesi Tarafından Yaptırılan Hacı Zekiye Karamolla Anaokulunun Açılışını Gerçekleştirdik

Hayırsever Karamolla Ailesi Tarafından Yaptırılan Hacı Zekiye Karamolla Anaokulunun Açılışını Gerçekleştirdik

Eğitim Kenti Ordu'muzda, Hayırsever Ayşegül ve Yılmaz Karamolla tarafından merhum anneleri Hacı Zekiye Karamolla adına Fatsa ilçemizin Evkaf (Ayazlı) Mahallesi'nde yaptırılan 8 derslikli Anaokulumuzun açılış töreni gerçekleştirildi.

Sayın Valimizin önderliğinde Hayırseverimiz Karamolla ailesi tarafından yaptırılan, eğitimin en temel ve en önemli basamağı olan Anaokulumuzun açılış törenine Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Fatsa Kaymakamı Avni Kula, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Kale, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Cenk Akgün, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Hayırsever Ayşegül ve Yılmaz Karamolla, Karamolla ailesi ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel; "Burada eğitim gören çocuklarımız bu memlekete, bu güzel vatana, rengini şehitlerimizin kanlarından alan ay yıldızlı, al bayrağımıza ve insanlığa güzel işler yapacaklar. Okulumuzun yapılmasında emeği geçen Hayırseverimiz Karamolla Ailesine Ordu'daki çocuklarımız adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Okulun Fatsa'mıza, Ordu'muza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Allah razı olsun. Hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Hayırsever Yılmaz Karamolla ise okul açılışında yaptığı konuşmasında; anneleri Hacı Zekiye Karamolla adına yaptırdıkları eğitim kurumunun Ordu'ya ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunarak "Bu güzel okulda ilk eğitimlerini alacak yavrularımız vatana hayırlı evlatlar olarak katkıda bulunurlar inşallah. Minicik cıvıl cıvıl olan yavrularımız bu bahçede, koridorlarda, sınıflarda eğitimlerini alırken ve ilk arkadaşlıklarını edinirken sevgili annemin sevgisinin, pozitif enerjisinin onların üzerinde olacağına gönülden inanıyorum." diyerek, sözlerini tamamladı.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu yaptığı konuşmada; "21. yüzyılda okullarımızda amaç, öğrencilerimize sadece bilgi yüklemek değil; bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden yüksek verime ulaşmış bireyler yetiştirmektir. Bu amaca ulaşmak için okul öncesi eğitim, eğitimin en önemli dönemlerinden biridir. Sevgi-Saygı, paylaşma, bütünün parçası olma ve bütüne katkıda bulunma, sorumluluk alma ve yerine getirme, iletişim gibi becerilerin temel merkezi okul öncesi kurumlardır. Bakanlığımızın son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu atılımlarla eğitim öğretim çalışmalarıyla okul öncesi okullaşma oranı %96'nın üzerine çıkmıştır. İlimizde de bu oran Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktadır. Bizlere emanet edilen çocuklarınızın kendilerini iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olan bireyler olması ve sahip olduğu potansiyelin zirvesine ulaşabilmesi için her zaman onların yanındayız ve onlar için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Okullarımızda modern dersliklerin yanı sıra kütüphaneler, modern öğretmenler odası, tasarım beceri atölyeleri, spor alanları, laboratuvarlar ve robotik kodlama sınıflarımızla da eğitimde fark yaratmaya, değişen ve gelişen dünyada yeniliklere hızla adapte olmaktayız. Donanımlı kütüphanelerimizi okullarımıza kazandırırken içini, en kıymetli hazinelerimiz olan kitaplarımızla donatarak ilimizde kütüphanelerimizdeki kitap sayımızı son 1 yılda 300 binden 1 milyon 50 bine çıkardık. Eğitim Kenti Ordu'muzda, Sayın Valimizin önderliğinde hayırseverimiz Karamolla ailesinin destekleriyle bir okulumuzun daha yapımını tamamlamış bulunmaktayız. Hayırseverimiz Karamolla ailesi tarafından yaptırılan, eğitimin en temel ve en önemli basamağı olan Anaokulumuzun açılış töreni için bir araya geldik. 

Bu vesileyle, himayelerinde çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimiz; eğitim camiamızdan ve öğretmenlerimizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen,  öğrencilerimize her zaman sevgiyle yaklaşan Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e, ilimize her türlü desteği sağlayan Milletvekillerimiz ve Siyasi Temsilcilerimize, okullarımızın çevre düzenlemelerinde ve diğer ihtiyaçlarında bizlerden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Fatsa'daki okullarımızla ilgili bize her türlü desteği sağlayan Fatsa Kaymakamımız ve Fatsa Belediye Başkanımıza, hayırların en anlamlısını şehrimize kazandıran kıymetli Karamolla Ailesine ve katılımları için tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından okulda eğitim gören öğrencilerimiz, "Bir Dünya Bırakın Biz Çocuklara" adlı rond gösterisi sergiledi. Programda; Valimiz Sayın Tuncay Sonel ve Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Hacı Zekiye Karamolla Anaokulunun yapımında destek sağlayan Hayırsever Ayşegül ve Yılmaz Karamolla'ya günün anısına plaket ve çeşitli hediyeler takdim ettiler. 

8 derslikli, çok amaçlı salon ve destek eğitim odasından oluşan Hacı Zekiye Karamolla Anaokulunun açılış kurdelesi; Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Hayırsever Karamolla Ailesi ve protokol üyeleri tarafından kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi. Açılış programı sonrası katılımcılar, okulu gezerek öğrenciler ile bir araya geldi. Valimiz Sayın Tuncay Sonel, açılışı yapılan Anaokulunda eğitim gören çocuklara çeşitli hediyeler verdi. 

Çocuklarımızın yarınlarına umut olmak isteyen, eğitimin yapıtaşı olan okullarımıza bir yenisinin daha eklenmesinde Eğitim Kenti Ordu'muza destekleriyle güç katan Hayırseverimiz Karamolla Ailesinin yaptırmış olduğu Hacı Zekiye Karamolla Anaokulunda 104 öğrenci ile eğitim-öğretime başlandı.

03-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-2022 03-11-202203-11-202203-11-202203-11-2022

 

 

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.