ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Şahin Ailesi Tarafından Yaptırılan Ana Sınıflarının Açılışı Yapıldı

"Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfı açılışı planlamasına dair ana sınıfı açılışları ve iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor.
Hayırsever Şahin Ailesi Tarafından Yaptırılan Ana Sınıflarının Açılışı Yapıldı

"Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında 3 bin yeni anaokulu yapılarak, aynı proje ile 40 bin yeni ana sınıfı açılması planlanmaktadır. Bu proje kapsamında ilimizde 2 yeni ana sınıfı daha açıldı.

Ordu Altınordu Şehit Doğan Gökbulut İlkokulunda, hayırsever iş insanı Onur Şahin tarafından onarımı ve donatımı gerçekleştirilen Emine ve Rahmi Şahin Ana Sınıflarının açılışı gerçekleştirildi.

Altınordu ilçemize bağlı Bucak Mahallesi'nde hayırsever iş insanı Onur Şahin tarafından annesi Emine ve babası Rahmi Şahin adına onarım ve donatımı yapılan ana sınıfının açılış törenine, Valimiz Sayın Tuncay Sonel'in yanı sıra Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, Şehit Doğan Gökbulut İlkokulu Müdürü Mustafa Hergenç ve okul yöneticileri, öğretmenler, hayırsever iş insanı Onur Şahin ve ailesi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, hayırsever iş insanı Onur Şahin'e ve ailesine teşekkür etti.

Konuşmasına, okulun 1992 yılında Ağrı'da şehit olan Doğan Gökbulut' un ismini taşıdığını hatırlatarak başlayan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Ben bu vesileyle bu toprakları vatan yapan tüm ecdadımızı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi sizlerin huzurunda bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum" dedi.

İnsana yapılan en önemli yatırımın eğitim olduğunun altını çizen Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Bu okulda çocuklarımız var, goncagül misali evlatlarımız var. Yarın buradan doktorlar çıkacak, mühendisler çıkacak. Nobel ödülü alacak Türk bilim insanlarımız çıkacak, mühendislerimiz çıkacak. Bunlar ülkemiz adına gurur verici şeyler. Biz çocuklarımıza daha güzel bir ülke bırakmak için hep beraber çalışacağız. Ben bu manada buraya, eğitim camiasına, sağlık camiasına, hayır işlerine şu kadarcık dahi bir katkı yapan tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah razı olsun, Allah hayrınızı kabul etsin. Onur Şahin'in kıymetli anneleri Emine teyzemize de Allah'tan sağlıklı, uzun, bereketli bir ömür diliyorum" diye konuştu.

Açılışta konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, " Eğitim yaşamımızın ilk basamağı olan okul öncesi eğitim, çocuklarımızın gelişim süreci açısından çok önemlidir. Özgüvenli, girişimci ve sosyal bireyler yetiştirmenin yolu okul öncesi eğitimden geçiyor. Yetişkin dönemdeki kişiliğin oluşturulmasında okul öncesi eğitim, büyük bir yere sahiptir.

Zekâ gelişiminin %70'lik kısmının, 7 yaşına kadar tamamlandığını biliyoruz. İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. Erken yaşlarda çocuklar hangi davranışları benimser, yaşam biçimi haline getirirse, bu alışkanlıklar onların kişiliği haline geliyor. Kişiliğimiz ise, kaderimize yön veriyor.

Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in de bahsettiği üzere eğitimde fırsat eşitliği temelinde okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla Bakanlığımız, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliğinde çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda, erken çocukluk eğitiminde 5 yaş zorunlu eğitim kapsamına alınarak esnek zamanlı, alternatif erken çocukluk eğitim modelleri oluşturularak bu amaçla ihtiyaç duyulan ilave derslikler yapılmaktadır.

Yeni derslik yapımı planlamasında, derslik inşa edilmesi planlanan yerdeki diğer eğitim binalarının verimli kullanımı dikkate alınarak atıl vaziyetteki eğitim binalarının kullanımına öncelik verilmektedir.

Ülkemiz genelinde de "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında 3 bin yeni anaokulu yapılarak, aynı proje ile 40 bin yeni ana sınıfı açılması planlanmaktadır.

İlimiz genelinde de "Temel Eğitimde 10.000 Okul İyileştirme Projesi" kapsamında 60 okulumuzda açık olan ana sınıfımız iyileştirme kapsamına alınmıştır. Yine ilimizde 398 adet ana sınıfı şubesi mevcut iken bu proje kapsamında 77 yeni ana sınıfı şubesi açılarak toplamda 475 ana sınıfı şube sayısına ulaşmıştır.

Annesi Emine Şahin ve babası Rahmi Şahin adına "Emine ve Rahmi Şahin Ana Sınıfları"nın onarımı ve donatımını gerçekleştiren, hayırsever iş insanımız Onur Şahin ve ailesine teşekkür ediyorum.

Himayelerinde çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimiz; eğitim camiamızdan ve öğretmenlerimizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen,  öğrencilerimize her zaman sevgiyle yaklaşan, yardımsever Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e, okullarımıza her türlü desteği veren Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, değerli protokol üyelerimize, kıymetli meslektaşlarıma, sevgili öğrencilerimize ve misafirlerimize açılış törenine katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.

Okul Müdürü Mustafa Hergenç de bir konuşma yaparak, "Hayırsever iş insanı Onur Şahin'e ve okulumuza vermiş oldukları desteklerden dolayı Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Altınordu Kaymakamımıza, Altınordu Belediye Başkanımıza, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlerimize vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

1994 yılında açılışı gerçekleştirilerek Şehit Doğan Gökbulut' un isminin verildiği okula aynı sene ana sınıfı yaparak eğitime katkıda bulunan Onur Şahin de bir konuşma yaparak şunları söyledi: "1993 yılında vefat eden rahmetli babamız Rahmi Şahin adına, okulun açılmış olduğu 1994 yılında bir ana sınıfı açılışı gerçekleştirmiştik. Bu ana sınıfını 10 yıl sonra tekrar revize ettik. Bir şehit kardeşimizin ismini taşıyan, böyle değerli bir tabelanın altında eğitim camiasına ilk başlayan yavrularımızın adına, anne ve babamızın isminin yaşatılmasına olanak sağlayan, geçmişten bugüne kadar görev yapan tüm öğretmenlerimize ve eğitim camiasına teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Tuncay Sonel, törene katılan protokol mensupları hayırsever iş insanı Onur Şahin, annesi Emine Şahin ve öğrenciler tarafından kurdele kesimi yapılarak Emine ve Rahmi Şahin Ana Sınıflarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışı yapılan ana sınıflarını gezen Valimiz Sayın Tuncay Sonel, ana sınıflarında eğitim gören minik öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, onları mutlu etti. 

Okulda öğrenim gören öğrencilerin yaptığı eserlerden oluşan sergiyi gezen ve projeleri inceleyen Valimiz Sayın Tuncay Sonel, öğrencileri ve onları eğiten öğretmenleri başarılarından dolayı kutladı.

 

 

16-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.