ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverlerimizin Eğitim Kenti Ordu'muza Destekleri Sürüyor

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde 24 Şubat 2020 tarihinde başlatılan "Okullardan Yarınlara" Eğitime Destek Kampanyası çerçevesinde, Devlet-Hayırsever işbirliği ile Ordu'da yeni bir okul için protokol imzalandı.
Hayırseverlerimizin Eğitim Kenti Ordu'muza Destekleri Sürüyor

Bir yandan depreme karşı dayanıksız ve riskli okul binalarının yıkılacak olması, bir yandan tekli eğitime geçebilmek için gerekli olan okul binalarının Devlet-Hayırsever işbirliği ile ilimize kazandırılması için yürütülen çalışmalara hayırseverlerimizden destekler devam ediyor.

Şahin Kuyumculuk sahibi Nedim Şahin ve ağabeyleri tarafından Cumhuriyet Mahallesine 12 derslikli okul yaptırılacak.

Ordu'nun sevilen ve sayılan eşrafından olan merhum babası Nail Şahin'in adını taşıyacak olan okul için, bugün Valilik Makamında protokol imza töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, göreve geldiği günden bu yana Ordu'ya Devlet-Hayırsever işbirliği ile 41 okul kazandırma hedefinin olduğunun altını çizerek, hayırsever iş insanı Nedim Şahin'e eğitime verdiği katkılardan dolayı Ordulular adına teşekkür etti.

Hayırsever iş insanı Nedim Şahin ise, Ordu'ya eğitim yuvası kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Cumhuriyet Mahallesinde bulunan ve Milli Eğitim Müdürlüğüne ait okul yerine, merhum esnaf babam Naim şahin adına 12 derslikli okul yaptırma şerefine nail oluyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diyerek, sözlerini tamamladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU yaptığı konuşmada "Altınordu ilçemizin Cumhuriyet Mahallesine "Nail Şahin İlkokulu/Ortaokulu"nu yaptırarak, ilimiz eğitimine bulunacağı katkıdan dolayı hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. İlimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Altınordu İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde yapılacak 12 derslikli "Nail Şahin İlkokulu/Ortaokulu"nun yapım protokolü, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Hayırsever iş insanı Nedim Şahin tarafından imzalandı.

08-06-202108-06-202108-06-202108-06-202108-06-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.