ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Ordu'da, Cumhuriyet Bayramı'nın 97. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Gölköy ilçesinde yer alan Ulugöl'de kano etkinliği düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 97. yıldönümü kutlamaları, ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam etti. Kutlamalar kapsamında, doğal tabiat parkı olan Gölköy ilçesine bağlı Ulugöl'de, Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri, Müdürlüğümüz ve Ordu Kano Kulübü'nün organizasyonuyla bir etkinlik düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, ilçe belediye başkanları ve vatandaşların katıldığı organizasyonda, Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla dostluk mesajları verildi.

Türk ve Azerbaycan bayrakları ile yapılan kutlamalarda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında bir araya geldik. Cumhuriyet mücadelemizde bize en büyük destek veren ülkelerden biri de kardeş Azerbaycan'dır. Bu vesileyle bugün burada Ordu Kano Kulübü ve bu kulübü kuran öğretmenlerimiz olarak Azerbaycan'ın haklı mücadelesine destek veriyor, Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz." dedi.

Düzenlenen etkinlikte konuşmaların ardından, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, Kumru İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Evin ve öğretmenler, Ordu Kano Kulübü ve Doğada Yaşam Derneği üyeleriyle birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve Azerbaycan'a destek vermek için Ulugöl'de kano sporu yaptılar. 

Öğretmenler ve kano kulübü üyeleri etkinlik sırasında Türk ve Azerbaycan bayrakları açarak, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

02-11-202002-11-202002-11-202002-11-202002-11-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.