ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Öz Anlayışı Yüksek Çocuk Yetiştirmek' Konulu Eğitim Düzenlendi

Müdürlüğümüz ile Türk PDR Derneği işbirliğinde yürütülen "Türkiye'de Rehberlik ve Psikoljik Danışma Alanında Etkin Uzmanlar Tarafından Mesleki Gelişim Programları" kapsamında Müdürlüğümüz ev sahipliğinde Türk PDR Derneği Ordu Şubesi işbirliğiyle 'Öz Anlayışı Yüksek Çocuk Yetiştirmek' konulu çalışma düzenlendi.
'Öz Anlayışı Yüksek Çocuk Yetiştirmek' Konulu Eğitim Düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen ve Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Engin DENİZ tarafından gerçekleştirilen çalışmaya Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Cem Gençoğlu ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Oğuz Özat konuşmacı olarak katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun ev sahibi olarak katıldığı etkinliğe 19 ilçemizde görev alan rehber öğretmenlerimiz ile ilçe müdürlerimiz ve ilgili şube müdürlerimiz katılım gösterdi.

Etkinlikte desteklerini ve iyi dileklerini ileterek açılış konuşmasını yapan Müdürümüz, "Müdürlüğümüzün Öğrenci Öğretmen Yönetici ve Velilere yönelik Kişisel Gelişim Rehberlik ve Mesleki Gelişim Konularında yürüttüğü projemizin önemli sac ayaklarından biri olan ve Türk PDR Derneği ile yapılan işbirliği çerçevesinde ilimizde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlarımıza yönelik Mesleki Gelişim konulu çevrimiçi etkinliğimiz dolayısıyla bir araya gelmenin mutluluğunu taşıyoruz.

İlimizde her hafta Türk PDR derneği işbirliğinde gerçekleşecek etkinlikler ile önümüzdeki haftalarda da yine birbirinden kıymetli hocalarımızla ilimizdeki Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlarımızın mesleki gelişimlerine katkı sunulmaya devam edilirken, aynı zamanda okul yöneticilerimize yönelik ihmal ve istismarı önlemeye yönelik çevrimiçi seminerler diğer branşlardaki öğretmenlerimize yönelik sınıf rehberlik programları, ayrıca aday öğretmenlerimiz için de rehberlik eğitim programları planlanmıştır. Etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, etkinliğe katılan eğitim ailemizin değerli çalışanlarına teşekkür ediyorum." dedi. 

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Engin DENİZ'in rehber öğretmenlerimizle bir araya geldiği eğitimde, "okul psikolojik danışmanları ve rehber öğretmenlere tavsiyelerde bulunulurken, öz anlayış kavramı nedir? Etimelojisi ve tarihi. Öz anlayışı yüksek bireylerin sahip olduğu özellikler nelerdir? Öz anlayış, travmatik olaylara, depresyona, strese ve anksiteye karşı bizi nasıl korur? Öz anlayışı yüksek çocuk yetiştirmede velilerin ve eğitimcilerin rolü nedir? Öz anlayışı yüksek çocuk yetiştirmede neler yapılabilir?" konularında değerlendirmelerde bulundu.

22-02-202122-02-202122-02-202122-02-202122-02-2021

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.