ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU başkanlığında 2021-2022 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı 19 ilçe millî eğitim müdürünün katılımıyla video konferans yoluyla gerçekleşti.

Toplantıda 2020-2021 öğretim yılının değerlendirilmesi, okulların temizlik ve tertibi ile ilgili yapılan çalışmalar , LGS (Liseye Geçiş Sınavı) ve YKS' nın (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ilçeler bazında değerlendirilmesi, ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı,dezavantajlı öğrencilerin tespiti ve onlarla ilgili yapılacak çalışmalar, okul servislerinin denetimi, yönetim süreçleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı ile ilgili hazırlık çalışmaları ve okullarımız ile öğrenci pansiyonlarımızın salgın sürecine uygun bir şekilde yüz yüze eğitim-öğretime açılması için yapılan çalışmalar görüşülerek kararlar alındı.

2021-2022 eğitim öğretim döneminde açılacak olan DYK (destekleme ve yetiştirme kursları) da öğrencilerimizin başarı ve gelişim süreçlerinin takibinin titizlikle yapılmasını dile getiren Müdürümüz VARGELOĞLU, öğrencilerimizin salgın sürecinde olumsuz etkilenmelerini en aza indirmek maksadıyla okullarımızda derslerimizle koordineli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin düzenlenmesinin öğrencilerimizin moral ve motivasyonu açısından çok önem arz ettiğini ve bu moral motivasyonun da öğrencilerimizin ruhsal ve akademik başarısına olumlu yansıyacağını dile getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, fikir alışverişinde bulunup, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

16-08-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.