ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverimiz Banu Akdeniz'den, Kumru'ya Z Kütüphane

Ünye ilçemizde Şehit Eren Bülbül adına Özel Eğitim Anaokulu yaptıran hayırsever iş insanı Banu Akdeniz, Kumru ilçemize de Z Kütüphane yaptırdı.
Hayırseverimiz Banu Akdeniz'den, Kumru'ya Z Kütüphane

Kumru ilçemizdeki Şehit Neşe Eryetim İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde, Şehit Jandarma Onbaşı Orkun Eyice adına yaptırılan Z Kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Film ve dizi yapımcısı, hayırsever iş insanı Banu Akdeniz tarafından Kumrulu Şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Orkun Eyice adına yaptırılan Z Kütüphanenin açılış programına, Valimiz Tuncay Sonel, Kumru Kaymakamı Emrah Akduman, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kağan Mustafa Özhan, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Emre Kiraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Evin, Z Kütüphaneyi yaptıran hayırsever iş insanı Banu Akdeniz, Z Kütüphaneye adı verilen Şehit Uzm. Onb. Orkun Eyice'nin annesi Sezer, babası İsmail, kardeşleri Oktay ve Emreh Eyice, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şehit Uzm. Onb. Orkun Eyice'nin adına ve anısına, film ve dizi yapımcısı hayırsever iş insanı Banu Akdeniz tarafından Şehit Neşe Eryetim İmam Hatip Ortaokulunda yaptırılan Z Kütüphanesinin açılış programında bir konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, 22 Eylül 2021 Çarşamba günü Ünye İlçesinde açılışı yapılan Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulu ile bugün gerçekleştirilen şehit Jandarma Uzman Onbaşı Orkun Eyice adına yaptırılan kütüphanenin de yine hayırsever iş insanı, film ve dizi yapımcısı Banu Akdeniz'in desteği ile yapıldığını belirterek, kendisine teşekkür etti.

"Şehidimizin yakınları, aileleri bizim başımızın tacı. Bu topraklara canını hiç düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sizlerin huzurunda bir kez daha saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum" diyen Vali Sonel, "Sevgili gençler bu topraklar kolay kazanılmadı. Nice şehitler verdik, nice anaların, babaların, kardeşlerin yürekleri yandı. O yüzden çok çalışmamız lazım. Sizlerin çok çalışması gerekiyor. Bu ülkeye gelecekte daha güzel işler yapacağınıza inancım tam. İçinizden Banu Ablanız gibi nice iş insanları çıkacaktır. Geçmişimizi unutmayalım. Bulunduğumuz coğrafyada ülkemiz yıldız gibi parlamakta. Bunu maalesef hazmedemeyen hem içten, hem dıştan hainler var. Dikkatli olacak, bu ülkeyi bize emanet edenleri unutmayacak, sahip çıkacağız" şeklinde konuştu.

Vali Tuncay Sonel, "Şehitlerimizin yakınlarını yılın belirli günlerinde, belirli haftalarında değil, fırsat buldukça her daim hatırlamalı, yanlarında olmalıyız. Yetim, öksüz evlatlarımıza, engeli olan vatandaşlarımıza devletimizin şefkatini, sıcaklığını hepimizin göstermesi gerekiyor. Biz gençliğimizden ümitliyiz. Bu okuldan, kütüphaneden faydalanacak gençlerimiz olacak. İleride ailesine, memleketine, kendisine, insanlığa güzel işler yapacak yerlere geleceksiniz. Bu vesileyle biz bir kez daha Orkun evladımızı ve tüm şehitlerimizi sizlerin huzurunda rahmetle anıyoruz. Rabbim mekânlarını cennet eylesin, makamlarını âli eylesin. Ailelerini, yakınlarını da rabbim cennetinde buluştursun" diyerek, konuşmasını tamamladı. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu ise yaptığı konuşmada, "Bizler bugün bu vatan üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımızı dalgalandırabiliyorsak bunu şehitlerimize ve onları yetiştiren annelerimize borçluyuz. Malazgirt'ten Çanakkale'ye, Kurtuluş Savaşı'ndan bugünlere bu vatan evlatlarımızın çelik gibi imanına ve büyük yüreklerine, vatan ve şehadet dendiğinde kalpleri titreyen, yüreği kabaran evlatlarımıza borçluyuz. Bu vesileyle tüm şehitlerimize ve kütüphanemize adını verdiğimiz Şehit Jan. Uzm. Onbaşı Orkun EYİCE'ye Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

Konuşmasını bugün Kumru ilçemiz, Neşe Eryetim İmam Hatip Ortaokulumuz için özel bir ana şahitlik ediyor ve kütüphanemizin açılışı vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum diyerek sürdüren Müdürümüz, "Ecdadımız duvarları kitaplarla dolu bir kütüphaneyi en kıymetli hazinelerden daha üstün tutmuştur. Hangi şehrimize giderseniz gidin, orada bir kandil gibi etrafını aydınlatırken asırlara meydan okuyan kütüphaneler görürsünüz. Raflarında arzı endam eden her bir eser, üzerinden zaman geçtikçe kıymeti artan mücevherler gibidir. Oralarda Sadi'nin Gülistan'ı gül kokuları saçmaya, Mevlana'nın Mesnevi'si gönüller açmaya devam eder. Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'yle çıktığınız gezinin sonunu getiremez, Gazali'nin İhyasını bitiremezsiniz. Bizim kütüphanelerimiz ilim yolunda bir ömrü fikirle, yazıyla, mücadeleyle dolduran ecdadın tıptan astronomiye, mühendislikten sosyal bilimlere bütün alanların en seçkin eserleriyle donatılmıştır. dedi.

Konuşmasının teşekkür ederek tamamlayan Müdürümüz, "Eğitim alanında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Sayın Milli Eğitim Bakanımızın öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz atılımlarda, hayırsever iş insanlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız da destekleriyle her daim yanımızda oldular. Hayırsever iş insanı Sayın Banu AKDENİZ hanımefendinin, Ünye ilçemize kazandırdığı, dün açılışını yaptığımız okul ve şimdi de Kumru'muzda açılışını gerçekleştirdiğimiz kütüphanemiz, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da büyümenin, gelişmenin, ilerlemenin ortak yolu olmuştur.

Bu vesileyle, açılışımızı teşrifleriyle onurlandıran, çalışmalarımızı himayeleriyle gerçekleştirdiğimiz Sayın Valimize; eğitim yatırımlarının ilimize gelmesi ve takibinde desteklerini her zaman hissettiğimiz Sayın Milletvekillerimize; okullarımızın çevre düzenlemelerinde ve diğer ihtiyaçlarında bizlerden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımıza; Kumru'daki okullarımızla ilgili bize her türlü desteği sağlayan Kumru Belediye Başkanımıza ve kütüphanemizi okulumuza, ilçemize kazandıran kıymetli hayırsever Banu AKDENİZ hanımefendiye ve katılımları için tüm misafirlerimize teşekkür ederim. " dedi.

Z Kütüphanenin yapımını gerçekleştiren Hayırsever İş İnsanı Banu Akdeniz, Ordu'ya gelişinin çok anlamlı olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında, "Bir ülkeye, bir topluma, bir bireye yapılacak en büyük yatırım eğitimdir. Çünkü, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Biz geleceğimizi sizlere emanet edeceğiz. O yüzden okuyun, okumaktan vazgeçmeyin. Bu kütüphanenin açılmasına Orkun vesile oldu. Annesinin ve babasının ellerinden öpüyorum. Çok güzel bir evlat yetiştirmişler. Aşkla giydiği üniforma ile son nefesini verdi. Rabbim mekânını cennet eylesin, şehadetini kabul etsin. Kütüphanemizin açılışı da hayırlı, uğurlu olsun. Gençlerimize de inşallah güzel bir miras bırakmışızdır diye umut ediyorum. Sayın Valim size çok teşekkür ediyorum. Ben Ordu'ya ilk adım attığım andan itibaren her zaman yanımızdaydınız, rabbim sizin varlığınızı da eksik etmesin" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, hayırsever iş insanı Banu Akdeniz, Z Kütüphaneye adı verilen Şehit Uzm. Onb. Orkun Eyice'nin ailesi ve protokol mensupları tarafından kurdele kesilerek, Z Kütüphanenin açılışı yapıldı ve Kütüphane gezildi.

Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Orkun Eyice'nin Ailesine Ziyarette Bulunuldu

Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Hayırsever İş İnsanı Banu Akdeniz, Kumru Şehit Neşe Eryetim İmam Hatip Ortaokulunda yaptırılan Z Kütüphanesinin açılış programı öncesinde, 13 Ağustos 2020 tarihinde Kocaeli'nin Körfez İlçesinde görev dönüşü meydana gelen trafik kazasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 6 Ekim 2020 tarihinde şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Orkun Eyice'nin Kumru ilçesi Ergentürk Ballık mahallesinde yaşayan şehidin babası İsmail ve annesi Sezer Eyice'yi evlerinde ziyaret etti. Ailenin acısını paylaşarak, başsağlığı dileğinde bulundu ve taziyelerini iletti.

Kumru Kaymakamı Emrah Akduman ve Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva'nın da bulunduğu şehit ailesi ziyaretinde duygulu anlar yaşandı. Ailenin hal ve hatırını soran Valimiz Sayın Tuncay Sonel ve beraberindekiler, Şehit Uzman Onbaşı Orkun Eyice'nin kabrini de ziyaret ederek, dua ettiler. 

Okul Ziyaretinde Bulunuldu

Kumru ilçesi ziyaret programında, Kumru Ergentürk İmam Hatip Ortaokulu ve Ergentürk Şehit Adem Kamur Ortaokulu'na da bir ziyaret gerçekleştiren Müdürümüz Okul Müdürü Mustafa Yaşar Kayım'dan eğitim-durumu ve yapılan onarım, tadilat çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğretmenler ile sohbet ederek, talep ve ihtiyaçlarını soran Müdürümüz, planlanan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.

24-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.