ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu'muz Bir Eğitim Yuvası Daha Kazandı

Plasmar Plastik ve Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. sahibi, hayırsever iş insanı Mehmet Altunkılıç tarafından Korgan ilçemizin Yenipınar Mahallesi'nde yaptırılan Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan İlkokulu/Ortaokulunun açılış töreni bugün yapıldı.
Ordu'muz Bir Eğitim Yuvası Daha Kazandı

Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan İlkokulu/Ortaokulunun açılış törenine Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Fatsa Kaymakamı ve Korgan Kaymakam Vekili Ömer Lütfü Yaran, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, İlçe Millî Eğitim Müdürü Murtaza Alan, Plasmar Plastik ve Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. sahibi Hayırsever Mehmet Altunkılıç ve eşi Zeynep Altunkılıç, ilçe protokolü ve vatandaşlarımız katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Valimiz Sayın Tuncay Sonel yaptığı konuşmada Hayırsever İş İnsanı Mehmet Altunkılıç' a teşekkür etti.

Ekip ruhuyla çalışarak başarının kendiliğinden ortaya çıkmadığına dikkat çeken Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde ve hayırsever iş insanlarımızla devletimizin ve milletimizin destekleriyle eğitim kenti Ordu'muzda 41 okul ve 543 dersliğe ulaştık. Allah'a hamd olsun 42. okulumuzu da öğrencilerimize kavuşturduk." diye konuştu.

Valimiz Sayın Tuncay Sonel konuşmasının devamında çocukların ve gençlerin ülkenin geleceği olduğuna dikkat çekerek sözlerini şu cümlelerle tamamladı, "İnşallah bu güzel okuldan çıkan çocuklarımız ve gençlerimiz ailelerine, vatanına, milletine, bayrağına, ezanına hayırlı işler yapacak yerlere gelirler."

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan da törendeki  yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimin ve hayırseverlerin yanında olacaklarını söyledi.

Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, "İlçemizin Mehmet Altunkılıç gibi değerlerinin olması bizler için gurur vericidir." diyerek kendisine teşekkür etti. Konuşmasına "Valimiz Sayın Tuncay Sonel' in eğitim anlamında Ordu'ya çok büyük katkıları oldu. Ordu'muzun hamisi, abisi ve hizmetkarı olarak devam etmektesiniz." diyerek sözlerini tamamladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, hayırsever iş insanı Mehmet Altunkılıç'a teşekkür ederek " İlim servetten üstündür. Çünkü serveti sen korursun; oysa ilim seni korur." der Hz. Ali. En büyük servetimiz olan çocuklarımızı ilmin ışığında koruyarak onlar için daha fazla ne yapabiliriz konusu, bizlerin en önemli ve değişmeyen gündemidir.

30 Ekim 2020 tarihinde dualarla temelinin attığımız Korgan Yenipınar Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan İlkokulu ve Ortaokulumuzun yapımına vesile olan hayırseverimiz Mehmet Altunkılıç' a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin, işlerinde bereketini daim eylesin inşallah.

Devlet ve vatandaş iş birliğiyle son 1,5 yılda 8 okulumuzun ve kurumumuzun yapımı tamamlandı. Bugün Korgan ilçemizde 9. okulumuzun açılışını yapmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Devletimiz ve hayırseverlerimiz tarafından 41 Okul, 543 Derslik, 700 Öğrenci kapasitesi ile 4 öğrenci pansiyonu, 750 öğrenci kapasiteli 2 spor salonu, 10 Z-Kütüphane ve 40 tasarım beceri atölyesi yatırımları ilimize kazandırılmış olup plan proje ve yapım işleri devam etmektedir. Ülkemiz, son çeyrekte eğitime büyük yatırımlar yapmış, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için büyük fırsatlar sunmuştur. Bizler de bu fırsatları değerlendirerek Eğitim Kenti Ordu'muzda Sayın Valimizin önderliğinde, devletimizin ve hayırseverlerimizin de katkılarıyla okullarımızı, pansiyonlarımızı, spor salonlarımızı, kütüphanelerimizi yapmaya ve yenilemeye devam edeceğiz." diye konuştu. 

Konuşmasında ilimiz eğitim öğretim çalışmalarına değinen Müdürümüz, "Bakanlığımız tarafından ilimiz genelinde 46 okulumuzda güçlendirme kararı verilerek, 50.000.000 TL ödenek ilimize gönderildi. Plan ve proje çalışmaları yapılarak süratle güçlendirme çalışmalarına başlandı. Mesudiye ve Kabadüz ilçelerimizde güçlendirme çalışmalarımızı tamamladık. Hayırlı uğurlu olsun.

Korgan ve Kumru ilçelerimizde de 7 okulumuzun bu hafta geçici kabulü yapılarak, inşallah önümüzdeki hafta eğitim öğretime başlayacağız.

Bakanlığımız tarafından Altınordu, Fatsa, Gülyalı ve Ünye ilçelerimizde 57 okul ve kurumumuzun 10.029.450TL ödenek ile doğalgaz dönüşümü maliyeti planlanmış olup dönüşüm ve yapım işleri devam etmektedir" dedi.

Müdürümüz Vargeloğlu, konuşmasının devamında, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendinin başlatmış olduğu "Nerde Kalmıştık" projesi kapsamında açıköğretim ortaokulu ve lisesine kayıtlarını yaptırmış ve ara vermiş 1.040 kadınımıza ulaşarak, eğitimlerine devam etme imkanı sunduk.

Sayın Bakanımızın "Kütüphanesiz Okul Kalmasın"  projesi kapsamında başlattığı kampanya ile kütüphanesi olmayan 82 okulumuza 1 ay içerisinde 82 kütüphane kazandıracağız. Hayırsever vatandaşlarımızı da bu konuda destek olmaya davet ediyorum. Kütüphanelerimize hayırseverlerimizin isimlerini vereceğiz" sözlerine yer verdi.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı, "Ülkemiz, son çeyrekte eğitime büyük yatırımlar yapmış, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için büyük fırsatlar sunmuştur. Bizler de bu fırsatları değerlendirerek Eğitim Kenti Ordumuzda, Sayın Valimizin önderliğinde, devletimizin ve hayırseverlerimizin de katkılarıyla okullarımızı, pansiyonlarımızı, spor salonlarımızı, kütüphanelerimizi yapmaya ve yenilemeye devam edeceğiz.

Öncelikle himayelerinde çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e, ilimizde bütün çalışmaları himayelerinde gerçekleştirdiğimiz Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e, okullarımıza her türlü desteği veren ve bu okulumuzun da çevre düzenlemesini sağlayan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, ile Korgan Belediye Başkanımıza, Korganlı hemşehrimiz Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi Sayın Cem Gençoğlu'na, Okulumuzun Yapımını Üstlenen Saygıdeğer İş İnsanı Mehmet Altunkılıç' a ve geçmişten bugüne eğitime yatırım yapan bütün hayırseverlerimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.

Hayırsever Mehmet Altunkılıç ise "Allah bizlere daha güzel hayırlar yapabilmeyi nasip etsin!" diyerek sözlerini şöyle tamamladı: "Hayırlı dualarla başladığım bu eseri bitirme imkanı verdiği için Allah'a sonsuz şükrediyorum. Buralardan vatanını, milletini seven çocuklar yetişsin, bilim adamları yetişsin."

Protokol konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Tuncay Sonel, hayırsever Mehmet Altunkılıç'a günün anısına hediye takdim etti.

İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek tarafından dua edilmesiyle devam eden açılışta, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan İlkokulu/Ortaokulunun açılış kurdelesi kesildi, Okul Müdürü Yusuf Beldağlı eşliğinde sınıflar gezildi. 

Plasmar Plastik ve Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. sahibi Hayırsever Mehmet Altunkılıç tarafından yaptırılan Korgan Yenipınar Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan İlkokulu/Ortaokulu, 12 derslikte 233 öğrenci ve 17 öğretmen ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecek.

03-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.