ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Kütüphanelerimizi Öğrencilerimizle Buluşturmaya Devam Ediyoruz

Okul Kütüphanelerimizi Öğrencilerimizle Buluşturmaya Devam Ediyoruz

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde, Bakanlığımızca hazırlanan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında Fatsa Fen Lisesinde kütüphane açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış törenine Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Şube Müdürlerimiz Ramazan Töngel ve Ahmet Erkuvum ile Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışın ardından Müdürümüz Vargeloğlu, idareci ve öğretmenlerle birlikte kütüphaneyi gezdi. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek kitap okuma etkinliğine katıldı. Öğrencilerle satranç oynayan Müdürümüz, kütüphaneyi etkin ve verimli bir şekilde kullanmalarını istedi.

Kütüphanenin ilimize ve okulumuza hayırlı olması temennisinde bulunan Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, açılışta yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde Bakanlığımızın başlattığı bu proje, ilimizde ve okullarımızda büyük bir heyecan uyandırdı. Bizler de bu heyecan ile kütüphane eksiği bulunan okullarımızı belirleyerek, öğrencilerimizin kütüphanelerine kavuşması için gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde başlattık. Planlamaya aldığımız kütüphaneleri çok kısa sürede tamamlayıp okullarımıza teslim ederek, çocuklarımızın kullanımına sunmaya devam ediyoruz. Sadece kütüphanesiz okullarımıza kütüphane kazandırmakla kalmayıp, mevcut kütüphanelerimizi de fiziki anlamda iyileştiriyoruz. Bu projenin gerçekleştirilmesinde bizlere vizyon çizen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, çok kıymetli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi'ye, Millî Eğitim Bakanımıza, Bakanlığımızın çok değerli yetkililerine, hayırsever vatandaşlarımıza ve projeye gönül veren tüm okul yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kütüphanenin açılışını gerçekleştiren Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, ardından idareci ve öğretmenlerle bir araya gelerek, okulda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri, yapılan ve planlanan çalışmalar ile projeler konusunda bilgi aldı. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.

06-12-202106-12-202106-12-202106-12-202106-12-202106-12-202106-12-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.