ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.

Mustafa Kemal Atatürk; sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Milletimize ve ordumuza önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi, hür yaşama kararlılığında olan Türk Milletini aydınlık günlere kavuşturmuştur.

 

Atatürk, ulusal birliğimizin; ülkenin bağımsızlığının ve çağdaşlaşmasının simgesidir. 19 Mayıs 1919'da yaktığı İstiklal Meşalesi ile ezelden beri hür yaşamış milletimizin adeta küllerinden yeniden doğarak ayağa kalkmasını ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırmasını sağlamıştır. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmış; bağımsızlığını ilelebet yaşatma, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.Yönünü çağdaş uygarlığa çeviren Türkiye, yolundan sapmadan emin adımlarla geleceğe doğru yürümektedir. Bugün bizler de Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelerin de üzerine çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

 

10 Kasım'ı matem günü olmaktan ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir." diyerek duygularını ve fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 84. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, devlet adamı ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; vatanı uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.