ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkizce'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün katılımıyla İkizce ilçemizde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
İkizce'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Müdürümüz İkizce ilçe ziyaretine ilk olarak İkizce Kaymakamı Sayın Muhammed Fazıl Tüzel'i ziyaret ederek başladı. İlçenin eğitim öğretim faaliyetleri değerlendirildi. Kaymakamlık ziyaretinin ardından İkizce Belediye Başkanı Sayın Osman Kaygı ile bir araya geldi. İkizce ilçemizin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün katılımıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu'nda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz; eğitim öğretim çalışmaları, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle ilgili bilgi alarak yapılması gereken çalışmalar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi adına, akademik başarıyı arttırmak amacıyla yapılan çalışmalar değerlendirilerek Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtildi. Bakanlığımız tarafından tüm öğrencilerimize yönelik uygulamaya koyulan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerinin Bakanlığımız tarafından belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulandı. Öğrencilerimizin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri ve meslek tanıtımı amacıyla Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüz koordinesinde uygulamaya koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.  

MESEM faaliyetleri, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ve kitap okuma faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Müdürümüz TÜBİTAK, TEKNOFEST ile diğer proje ve yarışmaların başvuruları, Bölge ve Türkiye Finalleri'nde yapılacak çalışmalar ile ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizden bilgi aldı. Taşımalı eğitim servisleri ile öğrencilerimize verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarımızın son durumları değerlendirildi.

Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından okunan kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, toplantıya katılımlarından ve Eğitim Kenti Ordu'muzda yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti. 

26-04-202426-04-202426-04-202426-04-202426-04-202426-04-202426-04-202426-04-202429-04-2024

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.