ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Fatsa E-Sınav Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Fatsa E-Sınav Merkezi'nde İncelemelerde Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa ilçe ziyaretinde İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA ile birlikte, ilimiz Altınordu ve Ünye ilçelerinin ardından Fatsa'da kurulumu yapılan E-Sınav Merkezini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon hedeflerinden biri olan Elektronik Sınav (E-Sınav) Merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, Altınordu ve Ünye'de faaliyette bulunan E-Sınav Merkezi'nin ardından Fatsa E-Sınav merkezinin kurulumu tamamlandı.

Fatsa E-Sınav Merkezi'nde aynı anda 20 öğrenci/kursiyer internet üzerinden sınava girebilecek olup; e-sınav merkezinde öğrenciler randevu sistemiyle haftanın her günü, istedikleri saatte ve sınav stresi yaşamadan sınavlara girebilecek ve sınav sonuçlarını hemen sınav bitiminde kapıda bulunan "Kiosk'lardan" öğrenebilecekler. E-Sınav Merkezi'nde ilk aşamada Motorlu Taşıt Sürücüleri (MTSK) yazılı sınavları ile Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin çıraklık, kalfalık ve ustalık sınavlarının "online" ortamda yapılması planlanmaktadır.

Önümüzdeki süreçte ise E-Sınav Merkezinde birçok farklı bakanlığa ait sınavlar ile diğer protokol sınavlarının da yapılması hedeflenmekte olup; Akkuş, Aybastı ve Mesudiye ilçelerimiz için E-Sınav Merkezi kurulum çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca; Korgan ve Kumru ilçelerimiz de E-Sınav Merkezi için planlamaya alınmıştır.

03-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.