ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, 2019 ERASMUS+ Projelerini Değerlendirdi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, 2019 ERASMUS+ Projelerini Değerlendirdi

Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Biriminden Sorumlu Şube Müdürümüz Mustafa ÖZTÜRK, Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezinde görevli Projeler Ekibi (PEK)’nden Bülent ARIK, Aysel KAHYA ve Burçak ÇANKIRILI ÖZYURT ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ı makamında ziyaret ederek, 2019 ERASMUS+ Projeleri konusunda sayısal olarak bilgilendirmelerde bulundular.

2019 ERASMUS+ Projeleri konusunda bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, projeleri değerlendirirken, eğitimler sonunda hazırlanan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na (ULUSAL AJANS) gönderilecek olan projelere onay verdi.

Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi tarafından Ekim ayı boyunca öğretmenlerimize yönelik olarak ERASMUS+ proje yazma eğitimleri verilmiş, bununla beraber, ERASMUS+ projesi yazmak isteyen okullarımıza yönelik olarak da destek ve rehberlik çalışmaları devam etmektedir.

Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan konsorsiyumlar dahilinde 7 adet KA101 başvurusu, 3 adet KA104 başvurusu ve 1 adet KA102 başvurusu yapılacaktır. Başvurusu yapılan proje tekliflerinin kabul görmesi halinde, bu projelerden 34 okul/kurum, 40 idareci, 100 öğretmen, 30 öğrenci faydalanacaktır.

Son başvurusu 5 Şubat 2019 tarihinde bitecek olan ERASMUS+ programı KA1 proje türü öğretmen ve idarecilerimize uluslararası anlamda eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi okul ve kurumlarımıza ERASMUS+ KA1 proje başvuruları konusunda destek vermektedir.

Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi tarafından ERASMUS+ KA2 stratejik ortaklıklar kapsamında da iyi uygulamaların değişimi ve yenilik transferi projeleri tasarlanmakta, Avrupa’daki üniversitelerle ve Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı birimleri ile aktif bir biçimde işbirliği yürütülmektedir.  Müdürlüğümüz, son başvuru tarihi 21 Mart 2019 olan ERASMUS+ KA2 Stratejik ortaklık projelerine de başvuru yapacaktır. Okul ve kurumlarımıza kurumsal kapasitelerini geliştirme fırsatı tanıyan ERASMUS+ KA2 Stratejik ortaklık başvuruları için de Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi uzmanlarınca ilgililere teknik destek sağlanmaktadır.

Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi birimi olarak hem ülkemize hem de ilimize eğitim boyutunda yenilikçi yaklaşımlar getiren ERASMUS+ Programı kapsamında hazırladığımız projelerimiz ile ilimizin eğitim kurumlarına Avrupa Birliği’ne dahil farklı ülkelerin eğitim sistemlerini, kültürlerini tanıma fırsatını vermekle birlikte; bu ülkelerdeki kurslara katılacak olan öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin artırılmasına olanak sağlayacaktır.

11-01-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.