ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Aybastı'da İdareci ve Öğretmenlerle Biraraya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Aybastı'da İdareci ve Öğretmenlerle Biraraya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçe-okul ziyaretleri kapsamında Aybastı ilçesinde, okul müdürü ve aday öğretmenlerle biraraya geldi. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okulları ziyaret ederek başladığı ilçe programında Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ilçede görev yapan aday öğretmenler ve okul müdürleri ile buluştu. İlimizin eğitim öğretim başarısına, faaliyetlerin yürütülmesinde ve eğitim kalitesinin artırılmasındaki beklentilerini dile getirdi. Okul ve öğrenci güvenliğinin sağlanması, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, öğretmenlerin moral ve motivasyonlarının artırılması, etkin okul planı konularında öğretmenlerle durum değerlendirmesinde bulunarak, görüş alış-verişinde bulundu. Talep ve ihtiyaçları dinledi. Aday öğretmenlere başarılar diledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ile toplantıya katılan Aybastı Belediye Başkanı Beytullah GEÇTAN "bir eğitimci olarak öğretmenlerimizin her zaman yanındayız"  dedi. Eğitim için yapılan ve planlanan faaliyetler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde idareci ve öğretmenlerle buluşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Eğitim bir gönül işidir. Okul ve kurumlarda birlik ve beraberliğin, istişarenin, personel, öğrenci ve veliye değer vermenin, ekip ruhu oluşturmanın eğitimin seviyesinin yükselmesinde etkisi yüksektir." diye konuştu. Ayrıca, eğitimin geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okuma alışkanlığının kazanılması konusunda yapılacak projeler hususunda çalışmalar yürüteceğini ve takip edeceğini belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçedeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirerek, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirmektir." dedi. Öğretmenlerimize bu kutsal görevde kaliteli bir eğitim yakalamada çok iş düştüğünü, göreve yeni başlamışçasına, ilk günkü heyecanlarını kaybetmeden çalışmalarını istedi. Öğretmenlerin planlı ve programlı çalışmanın başarıya ulaşmadaki önemine de değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenlere önerilerde bulunurken okumanın ve okuduğunu anlamanın değerini anlattı.

21-02-202021-02-202021-02-202021-02-202021-02-202021-02-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.