ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ÇAMSAN A.Ş'ye Ziyarette Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ÇAMSAN A.Ş'ye Ziyarette Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fahri ZAİMOĞLU ve Şube Müdürümüz Abdurrahman ÇAKIR ile birlikte ÇAMSAN A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakan POYRAZ'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, ÇAMSAN A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Faik Burak KUNDAY da hazır bulunurken, ilimiz eğitim öğretim faaliyetleri konusunda istişarelerde bulunuldu. İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Bakanlığımız tarafından yayınlanan 2023 Eğitim Vizyonu, öğrencilerimizin mesleki kazanımlarına yönelik yapılan çalışmalar konusunda ve "Okulum Ordu" kitabının içeriği ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, ÇAMSAN A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakan POYRAZ, da "eğitim konusunda üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Bakanlığımız tarafından yayınlanan "Okul Dışı Öğrenme Ortamları Kılavuzu" gereği Müdürlüğümüzce oluşturulan ´Okul Dışı Öğrenme Ortamı Çalışma Ekibi´nde görev yapan öğretmenlerin çalışmaları ile oluşturulan "Okulum Ordu" kitabının basımında vermiş oldukları destek ve katkıları için ÇAMSAN A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakan POYRAZ'a teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ziyarette ÇAMSAN A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakan POYRAZ'a eğitime desteklerinden ve "Okulum Ordu" kitabının basımındaki katkılarından ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

Ziyarette, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın takdim ettiği teşekkür mesajı;

ÇAMSAN ORDU YÖNETİM KURULU'NA,

Milli Eğitim Bakanlığımızın başlatmış olduğu "Ders Dışı Eğitim Ortamları Projesi" kapsamında, Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan "Okulum Ordu" kitabımızın amacı; Ordu'daki okul dışı öğrenme ortamlarının, eğitim ve öğretim programlarında yer alan kazanımlar doğrultusunda gerçek yaşamla bağdaştırılması ve ilimizin tanıtımının sağlanmasıdır.

Yaşadığı ortamı iyi tanıyan nesiller; çevresinde yaşayan gelişmelere duyarlı, kendi dışındaki dünya hakkında yorum yapabilen, ufku açık, sorunların tespitinde ve çözüm üretmede etkili bireylerden oluşacaktır.

Bu amaçla hazırladığımız kitabımızın basıma hazır hale getirilmesi için vermiş olduğunuz katkınızdan ötürü, Ordu Eğitim Ailesi adına en içten dileklerimle teşekkür etmek ve sizi Ordu ilinin ekonomisindeki güçlü liderliğinizden ötürü tebrik etmek isterim.

Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel örgün okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler ve öğrenim gören öğrencilerin; müzeler, bilim merkezleri, sanat merkezleri, tarihi ve kültürel mekânlar, kütüphaneler, doğal sit alanları ve ören yerleri, teknoparklar, ziyarete açık endüstriyel kuruluşlar ile üniversiteler gibi okul dışı öğrenme ortamlarını temel eğitim ve ortaöğretime ait eğitim/öğretim programlarıyla ilişkilendirilmesi ve bu yolla üretilecek öğretmen kılavuz kitapları sayesinde daha etkin kullanması; bu ortamları daha yakından tanıması, ayrıca öğrencilerin eğitim/öğretim programlarındaki kazanımları yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlamak amacıyla Bakanlığımız tarafından yayınlanan "Millî Eğitim Bakanlığı Okul Dışı Öğrenme Ortamları Kılavuzu" yayınlanmıştır.

27-02-202027-02-202027-02-202027-02-202027-02-202027-02-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.