ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, DynEd Çalıştayında Öğretmenlerle Biraraya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, DynEd Çalıştayında Öğretmenlerle Biraraya Geldi

Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde başlayan 'DynEd Konuşturur' Projesi kapsamında ilimiz 19 ilçede görev yapan DynEd ilçe temsilcileri Ünye'de düzenlenen çalıştayda biraraya geldi.

Ünye'de gerçekleştirilen çalıştaya İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Özgür TOKGÖZ, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa ÖZTÜRK, Ünye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Bahri ASLIŞEN ve 19 ilçede görev yapan DynEd ilçe temsilcileri katıldı.

Çalıştayda, ilimiz ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarımızda DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi'nin daha etkili ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi ve uygulanabilmesi için hazırlanan ve 4 faaliyeti içeren 'DynEd Konuşturur' Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar istişare edildi. Dyned kurulumu, ilçelerimizdeki kullanım durumu, yaşanılan sorunlar ve çözüm yolları hakkında değerlendirmeler yapıldı. İlimizdeki okulların belli bir hizmet takvimi doğrultusunda düzenli olarak kontrol edilmesi ve geri bildirimde bulunulması, aylık olarak okullardan aktiflik raporlarının alınması, DynEd öğrenci kayıtlarını tamamlamayan okulların tespiti ve kayıtların tamamlanmasının sağlanması hususunda gerekli tedbirlerin alınması görüşüldü.

Proje kapsamında yer alan faaliyetler, bilgisayar sıkıntısı olan okulların ihtiyaçlarını giderme, afiş, poster hazırlayarak Dyned köşeleri oluşturmak; veli bilgilendirme toplantıları ve DynEd kullanımı yarışmasıdır. Projenin amacı, Müdürlüğümüze bağlı ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarında DYNED İngilizce Dil Öğrenme Sisteminin kullanımının ve uygulanmasını ilimiz genelinde yaygınlaştırmak,  yabancı dil eğitiminde okullar arası farkındalığı artırmak, her öğrenciye İngilizce konuşma ve çoklu ortamda dil öğrenme imkânı sağlamak, öğrencilerin gelişimini izlemek ve yabancı dil çalışma verimini artırmak, yabancı dil eğitiminde öğrenci-veli-öğretmen işbirliği ortamı sağlamaktır. DYNED, Dynamic ve Education (Dinamik ve Eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşmakta ve Dinamik Eğitim anlamına gelmektedir. Bu program bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içerir ve bu güne kadar geliştirilmiş en kaliteli Yabancı Dil programıdır.

17-05-201917-05-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.