ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ´ ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ´ ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Bugün ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı; ilimizde 567 okulda, 6.477 derslikte, 9.609 öğretmenimizle ve 130.138 öğrencimiz ile başlamış bulunuyoruz.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, bu eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil, aynı zamanda millî, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır.  İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Evrensel değerlerin yanında milli değerlerine sahip çıkan, demokrasi ve insan haklarını özümsemiş, kendine güvenen, hür düşünen, sorgulayan, bilgiyi üretebilen, Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek ülkemizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, siz öğretmenlerimize düşmektedir. Öğrencilerimize gösterilen şefkat, onlar için sarf edilen gayret ve fedakârlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal, en anlamlı ve en önemli çalışmadır.

Ülkemizin içinde bulunduğu şartları da dikkate alarak, birlik ve bütünlük içerisinde toplumun daha ileriye taşınması, eğitim düzeyinin daha da iyileştirilmesi için her türlü gayret ve fedakârlığı göstereceğinize gönülden inanıyor, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

2019-2020 eğitim öğretim yılında yenilenen öğretim programlarının, tüm öğretmenlerimiz tarafından; programın mantığı, felsefesi, ilkeleri ve ölçme-değerlendirme kriterleri açısından irdelenerek uygulamanın amaca uygun olarak gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu şartları da dikkate alarak, birlik ve bütünlük içerisinde toplumun daha ileriye taşınması, eğitim düzeyinin daha da iyileştirilmesi için her türlü gayret ve fedakârlığı göstereceğinize gönülden inanıyor, yeni eğitim-öğretim yılında hepinize başarılı çalışmalar diliyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Sizleri yarınlarımızın temsilcileri olarak görüyor ve sizlere çok önem veriyoruz.  En iyi şekilde yetişmeniz için hiçbir fedakârlıktan asla kaçınmıyoruz. Bunun için ilk günden itibaren derslerinizi önemseyerek, hazırlayacağınız plan ve program doğrultusunda çalışırsanız eğitim yılı sonunda ve hayatınız boyunca istediğiniz hedeflere ulaşırsınız. Derslerinizden artan zamanlarınızı kitap okuyarak, spor yaparak, sosyal-kültürel faaliyetlere katılarak her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak durarak değerlendirmeniz, sizi daha sağlıklı, daha başarılı ve daha güçlü bir kişilik sahibi yapacağını unutmamalısınız.

Değerli Anneler ve Babalar,

'Eğitim ailede başlar.' sözünün ruhuna uygun biçimde çocuklarımıza iyi bir model olarak; onların daha iyi yetişmesi ve beklediğiniz başarıyı gösterebilmesi amacıyla öncelikle onları tehdit eden her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalması için öğretmenler kadar sizlerin de görev ve sorumlulukları vardır.

Yakın zamana kadar hayatımızda yeri olmayan bilgisayar ve internet, artık onlarsız olamadığımız yepyeni bir hayat tarzı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar her alanda olduğu gibi, özellikle eğitim alanında önemli imkânlar sunuyor. Ne var ki bu bilişim teknolojileri, aynı zamanda bazı olumsuzlukları da beraberinde getirebiliyor. Aşırı ve yanlış kullanım söz konusu olduğunda, bu teknolojiler gençlerimizi yakın çevrelerinden koparıyor, bedeni olarak hareketsizleştiriyor ve onları çoğu gereksiz bir bilgi yığınına maruz bırakıyor. Bu yüzden öğrencilerimizin bu cezbedici teknolojik dünyaya kendilerini kaptırıp gitmemeleri, bu teknolojik dünyayı bilinçli ve en faydalı şekilde kullanmaları büyük bir önem taşımaktadır. Bu çerçevede, onları doğru yönlendirmek konusunda özellikle velilere ve öğretmenlere çok büyük görevler düşmektedir. Öğrencilerimizin maddi ihtiyaçlarını karşılamayı yeterli görmeyip, iyi bir çalışma ortamının hazırlanmasından, meslek seçimine kadar birçok konuda destek olup rehberlik ederseniz, çocuklarımızın başarılarının mutluluğunu hep birlikte yaşayacağımız kesindir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, tüm idareci, öğretmen, personel ve velilerimizin İlköğretim Haftası'nı kutluyor, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ülkemize, ilimize başarılar getirmesini ve huzurlu bir şekilde sona ermesini temenni ediyorum.

                                                                                             

                                                                                              Kutlu Tekin BAŞ

                                                                                           İl Millî Eğitim Müdürü

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.