ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişare Toplantılarına Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişare Toplantılarına Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, istişare ve değerlendirme toplantılarını sürdürüyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı planlanmasının değerlendirilmesi kapsamında İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Müdürleri ile toplantı gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Abdurrahman ÇAKIR da hazır bulunurken, okul müdürleri eksiksiz katılım sağladı.

Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okul müdürlerinden beklentilerini dile getirirken, eğitim-öğretim yılı başından itibaren yapılması gereken planlamanın önemine değindi.

Yeni eğitim-öğretim yılında olası sorun, ihtiyaç ve taleplere ilişkin görüş alış verişinde bulunulan toplantıda, okul tanıtım ve rehberlik faaliyetleri kapsamında yapılan çalışmaları içeren okul raporları konusunda değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca; okul müdürlerinden istenen, 2017-2018 öğretim yılıyla karşılaştırmalı kontenjan durum raporu, özdeğerlendirme raporu, sınıf/Şube ve öğrenci sayılarını gösterir liste, kullanılan kullanılmayan derslik sayılarını gösterir yerleşim planı, okul ihtiyaç raporu Müdürlüğümüz Din Öğretimi şefi Şener YILMAZ’a teslim edildi. İstenen raporların inceleneceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okulların hazırlaması gereken eylem planlarını ve sonrasında hazırlanacak raporun değerlendirileceğini de sözlerine ekledi.

Toplantıda, gündem maddeleri kapsamında değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okul müdürleri ile eğitim-öğretime hazırlık çalışmalarında dikkat edilecek hususlar, Kalite Takip Sistemi (KTS) Uygulama Usul ve Esasları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimleri için hazırlanan “ Öğretmen Gelişimi Programı’nın İçerik ve Uygulama Esasları konusunda bilgiler verdi.

Okul Müdürlerinin talep ve önerilerinin de dinlendiği istişare toplantısında, okulların gerçekleştirmiş oldukları projeler ile okulların ihtiyacı olan onarım ve tadilatlar dile getirilirken, İl Millî eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yapılan toplantılarda alınan kararların uygulanacağını belirtti.

Toplantı, talep ve önerilerin ardından sona erdi.

Toplantı sonrasında İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğrencilerle de ilgilenerek, sohbette bulundu.

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.