ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişare Toplantılarına Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişare Toplantılarına Devam Ediyor

l Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Müdürlüğümüz Özel Büro, Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi ve Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde görev yapan öğretmenlerle ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundu.

İlimizde eğitimde başarının arttırılması için yapılan ve ileriye dönük yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulan toplantıda öncelikli olarak belirlenmiş akademik başarı, “2023 Eğitim Vizyon Belgesi”, “Stratejik Plan” öngörü çalışmalarının il genelinde planlanması, değerler eğitimi, kitap okuma çalışmaları, rehberlik hizmetleri, istatistiki veri çalışmaları, ölçme, değerlendirme merkezi tarafından yürütülen iş ve işlemleri ile projeler, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyet alanları başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında planlı çalışmalar yürütülerek öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini artırıcı kapsamda çalışmalar yürütmek, konuları istişare edildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Müdürlüğümüz Şube Müdürü Tuncay ZORBA ile Proje Ekibi (PEK) ve Araştırma, Stratejik Planlama ve Kalite Geliştirme Ekibi (ASKE) ile Müdürlüğümüz Özel Büro ve Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde görevli öğretmenler katıldı.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın ilimizde “eğitimde başarı” ve “2023 Eğitim Vizyon Belgesi” konuları ile ilgili fikirlerini dile getirmesi ile başlarken, aynı zamanda değerlendirme, öneri ve açıklamalarla devam etti. Toplantıda beklentilerini dile getirirken, “2023 Eğitim Vizyon Belgesi” konusunda önemli hususlara da değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okullarımızda yapılan ve yapılacak olan uygulamalar, rehberlik hizmetleri, veli-öğretmen-öğrenci iletişiminin sağlanması, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki Eğitime bağlı okullarımızda uygulanan faaliyetler ve başarı durumları konularında değerlendirmelerde bulundu.

Altınordu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu toplantı salonunda yapılan toplantıda; toplantıya katılan Müdürlüğümüz Özel Büro, Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi ve Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde görev yapan öğretmenler birer sunum gerçekleştirdiler.

Gerçekleştirilen toplantıda, ilk olarak Müdürlüğümüz AR-GE birimi, devam eden ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi. Tüm personelden, yürütülen iş ve işlemlerle ilgili bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yürütülen çalışmaları ve projeleri takip edeceğini ifade ederek, yapılması gerekenlerle ilgili olarak bazı talimatlarda ve değerlendirmelerde bulundu. Ardından Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde görev yapan öğretmenlerin de, yürütülen iş ve işlemlerle ilgili olarak bir sunum yaptığı toplantıda ” yaptıkları nitelikli ortak sınavlar, öğretmenlerimize yönelik ölçme değerlendirme teknikleri konusunda verilen eğitimler, ölçme, değerlendirme, izleme konusunda kapasitenin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, açık uçlu soru ve cevap anahtarı hazırlamaya yönelik verilen eğitimler, yapılan Anket/Ölçek geliştirme ve değerlendirmeleri, ilimiz genelinde yapılan ortak yazılı sınavlar ve il izleme sınavları” hususları dile getirildi. Müdürlüğümüz Özel Büro da yaptığı sunumda ilimizin eğitim istatistiği konusunda bilgilendirmelerde bulundu. 

Toplantıda, önemli notlar aldığını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, toplantı sonrası yapılacaklar konusunda talimatlarda bulunurken, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’ni herkesin değerlendirmesi tavsiyinde bulundu.

19-11-201819-11-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.