ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişare ve Değerlendirme Toplantılarını Sürdürüyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişare ve Değerlendirme Toplantılarını Sürdürüyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Müdürlüğümüz Özel Büro ile Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi’nde görev yapan öğretmenlerle biraraya gelerek, “2023 Eğitim Vizyonu” doğrultusunda hazırlanan “İl Millî Eğitim Eylem Planı” taslak çalışmaları ile “Stratejik Plan” öngörü çalışmalarının il genelinde planlanması konularında istişarede bulunurken, yapılan çalışmalar sonucunda hazırlanan taslak rapor konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantısına, İl Millî Eğitim Şube Müdürlerimizden Abdurrahman ÇAKIR ile Mustafa ÖZTÜRK ve Müdürlüğümüz Özel Büro ile Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi’nde görev yapan öğretmenler katıldı.

İlimizde eğitimde başarının arttırılması için yapılan ve ileriye dönük yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulan toplantıda öncelikli olarak belirlenmiş akademik başarı, “2023 Eğitim Vizyon Belgesi İl Eylem Planı” taslak raporun değerlendirilmesi, “Stratejik Plan” öngörü çalışmalarının il genelinde planlanması, değerler eğitimi, kitap okuma çalışmaları, rehberlik hizmetleri, istatistiki veri çalışmaları, uluslararası projeler, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyet alanları başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında planlı çalışmalar yürütülerek öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini artırıcı kapsamda çalışmalar yürütmek, konularında istişarede bulunuldu.

2023 eğitim vizyonunun temel amacının çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ,  “Bu doğrultuda Bakanlığımızın 3 yıllık hedef ve yaklaşımları çerçevesinde ilimiz genelindeki 2023 Eğitim Vizyon Belgesinin hazırlık çalışmalarının ve oluşturulacak olan İl Millî Eğitim Eylem Planı’’nın taslak raporu konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın beklentilerini dile getirmesi,  2023 Eğitim Vizyon Belgesi” kapsamında hazırlanan “İl Millî Eğitim Eylem Planı” konusunda değerlendirme ve açıklamaları ile devam etti.

15-01-201915-01-201915-01-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.