ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişare ve Değerlendirme Toplantılarını Sürdürüyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişare ve Değerlendirme Toplantılarını Sürdürüyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi'nde görev yapan öğretmenlerle biraraya gelerek, "2023 Eğitim Vizyonu" doğrultusunda yürütülen çalışmalar, projeler, faaliyetler ve 2019-2020 eğitim öğretim yılına yönelik yapılan çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu.

Müdürlük Makamı'nda gerçekleştirilen toplantıya, Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Biriminden Sorumlu Şube Müdürümüz Mustafa ÖZTÜRK, Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezinde görevli Projeler Ekibi (PEK)'nden Bülent ARIK, Burçak ÇANKIRILI ÖZYURT ve Nihal BAŞTÜRK ile Araştırma Stratejik Planlama ve Kalite Geliştirme Ekibi (ASKE)'nden Ömür KIRCA, Serra ÖZDEMİR ve Sadık KAŞ katıldı.

İlimizde eğitimde başarının arttırılması için yapılan ve ileriye dönük yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulan toplantıda öncelikli olarak belirlenmiş akademik başarı, "2023 Eğitim Vizyon Belgesi İl Eylem Planı" raporunun değerlendirilmesi, "Stratejik Plan" öngörü çalışmalarının il genelinde planlanması, değerler eğitimi, kitap okuma çalışmaları, rehberlik hizmetleri, istatistiki veri çalışmaları, uluslararası projeler, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyet alanları başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında planlı çalışmalar yürütülerek öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini artırıcı kapsamda çalışmalar yürütülmesi, konularında istişarede bulunuldu.

Genel değerlendirme toplantısında ayrıca; 2023 Eğitim Vizyonu'nun "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi" başlıklı temasında yer alan "öğretmen ve okul yöneticilerimizin genel ve alana yönelik becerilerini iyileştirmek" hedefi ile "tüm eğitim kurumlarında çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarının desteklemek için kurulacak Tasarım-Beceri Atölyelerinde görev alacak öğretmenlerin yeterliliklerinin geliştirilmesi hedefini desteklemek için; Haziran ve Eylül 2019 Mesleki Çalışma Programı kapsamında oluşturulan ihtiyaç belirleme anketi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezinde görevli öğretmenlerin, Erasmus+ Projeleri konusunda sayısal olarak bilgilendirmelerde bulunduğu toplantıda, 2023 eğitim vizyonunun temel amacının çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ,  "Bakanlığımızın 3 yıllık hedef ve yaklaşımları çerçevesinde ilimiz genelindeki 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ve İl Millî Eğitim Eylem Planı raporu konusunda açıklamalarda bulundu. Müdürlüğümüz tarafından Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Öğrenci Sosyal ve Akademik Durum, İnsan Kaynakları ve Eğitim Ortamlarının verimli yönetilebilmesi amacıyla düzenlenen "Yetenek Haritaları Tespiti Çalışma Anketleri" çalışmaları konusunda öğretmenlerden bilgi aldı. 2023 Eğitim Vizyonu esas alınarak hazırlanan Ordu Eğitim Vizyonu İl Eylem Planı doğrultusunda yürütülen "Geleceğin Ordusu-Ordu Öğretmen Akademisi" Projesi ile ilgili olarak Haziran ve Eylül aylarında planlanan eğitimler konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın beklentilerini dile getirmesi,  2023 Eğitim Vizyon Belgesi" kapsamında hazırlanan "İl Millî Eğitim Eylem Planı" konusunda değerlendirme ve açıklamaları ile devam etti.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.