ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişarelerde Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İstişarelerde Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında; eğitim yatırımlarımızı değerlendirmek, planlanan ve yapılan onarım, tadilat çalışmalarını görüşmek üzere Müdürlüğümüz İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Erol BAŞAR ile Akkuş, Aybastı, Gölköy, Kabataş, Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şubesinden sorumlu Şube Müdürlerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

Müdürlük Makamı'nda düzenlenen toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçelerde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri, eğitim yatırımlarımızın aşamaları, onarım ve tadilat çalışmaları konusunda bilgi aldı. Ayrıca; İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın ilçelerin eğitim öğretim durumu ve sınav istatistikleri konusunda değerlendirmelerde bulunduğu istişare ve değerlendirme toplantısında, İlçe Millî Eğitim Müdürleri yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Ordu Başarıyı Arttırma-Gelişim İzleme (OBA-Gİ) sınavlarında yapılan çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde de bulunulan toplantıda, 2019-2020 eğitim öğretim yılında planlanan takvim doğrultusunda yapılan sınavların ve uygulanacak olan sınavların genel değerlendirilmesi yapıldı.

Ayrıca, ilimizde eğitimde başarının arttırılması için yapılan ve ileriye dönük yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulan toplantıda öncelikli olarak belirlenmiş "akademik başarı, değerler eğitimi, kitap okuma çalışmaları, rehberlik hizmetleri, istatistiki veri çalışmaları, ölçme, değerlendirme merkezi tarafından yürütülen iş ve işlemleri ile projeler, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyet alanları başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında planlı çalışmalar yürütülerek öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini artırıcı çalışmalar yürütmek, ÖNEM Projesi faaliyetleri konularında istişarelerde ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın ilimizde "eğitimde başarı" ve "eğitim kalitesinin arttırılması" konuları ile ilgili fikirlerini dile getirmesi ile başlarken, aynı zamanda değerlendirme, öneri ve açıklamalarla devam etti. Toplantıda beklentilerini dile getirirken, yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri konusunda önemli hususlara da değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okullarımızda yapılan ve yapılacak olan uygulamalar, rehberlik hizmetleri, veli-öğretmen-öğrenci iletişiminin sağlanması, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki Eğitime bağlı okullarımızda uygulanan faaliyetler ve başarı durumları konularında değerlendirmelerde bulundu.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.