ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ Müdürlüğümüz İdarecileri İstişare Toplantısında Biraraya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ Müdürlüğümüz İdarecileri İstişare Toplantısında Biraraya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın başkanlığında, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, “2023 Eğitim Vizyon Belgesi” konusu ve “Stratejik Plan” öngörü çalışmalarının il genelinde planlanması konusu ele alındı.

Bakanlığımız tarafından açıklanan “2023 Eğitim Vizyon Belgesi” ile “Stratejik Plan” konusu ve Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi ile yürütülen diğer iş ve işlemler İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ tarafından değerlendirildi.

Müdürlüğümüz Makamı’nda gerçekleştirilen istişare toplantısında, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ; Bakanlığımızın 3 yıllık hedef ve yaklaşımları çerçevesinde ilimiz genelindeki “2023 Eğitim Vizyon Belgesi” İl Eylem Planı raporunun önemine değinirken,  istişare toplantılarının devam edeceğini ve toplantıda alınan kararların uygulanması sürecini de takip edeceğini dile getirdi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ile ilgili fikirlerini dile getirmesi ile başlarken, aynı zamanda değerlendirme, öneri ve açıklamalarla devam etti. Toplantıda, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de sorumlu bulundukları birimlerle ilgili bilgilendirmelerde bulunurken, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yürütülen iş ve işlemler ile ilgili değerlendirmelerde ve talimatlarda bulundu. Ayrıca; 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılan eğitim öğretim faaliyetleri değerlendirilirken, yürütülen projeler, inşaat ve yatırımlar ile onarımlar ve donatım konularında da istişarelerde bulunuldu. Ayrıca; İlçelerimizin öğretmen ihtiyacı, okullarımızın akıllı tahta kullanım durumu,  okullarda bulunan atölye ve kütüphanelerin daha etkin ve verimli kullanılması konularına da değinildi.

Yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili bilgi veren, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, eğitim öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirerek, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin bilimsel, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü faaliyetleri gerçekleştirmek için çalışmaya devam etmeliyiz. Bu bağlamda bir ekip ruhuyla çalışıp, amaca ulaşmak adına her türlü fedakârlığı yapmamız gerekir.” dedi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın beklentilerini dile getirmesi, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi konusunda değerlendirme ve açıklamaları ile devam etti.

23-01-201923-01-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.