ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Öğrencilerle Buluştu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Öğrencilerle Buluştu

Müdürlüğümüze bağlı okul/kurum ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ordu Fen Lisesi'ne ziyarette bulundu.

Ordu Fen Lisesi'ni ziyaret ederek, okulun eğitim öğretimdeki başarı durumu hakkında Okul Müdürü Turgay TÜRKMEN'den bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ,  yürütülen projeler, sosyal ve kültürel faaliyetler ile planlanan etkinlikler ve yapılmış olan onarım, tadilat çalışmalarını yerinde gördü.

Okul ziyaretinde öğretmenlere kitap hediye ederek, okuma alışkanlığı kazandırılmasının önemine değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğrencileri de sınıflarında ziyaret ederek, derse katıldı. Bilişim Teknolojileri öğretmeni Gökhan DAĞDALAN'ın dersine katılan Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz konusunda bizim yapabileceğimiz bir şey var mı?" diye sorarken, taleplerini ileten öğrencilere yapılacak çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Robotik kodlama, Arduino devreleri ve tasarımı eğitimi konusunda bilgi veren öğretmen Gökhan DAĞDALAN verilen eğitim sayesinde öğrenciler, sistematik düşünme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme, problem çözebilme, hafıza becerilerini geliştirme, karar verme ve eleştirel düşünme gibi konularda kendilerini geliştirebileceklerini dile getirdi.

Öğrenciler ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, genç nesillerin büyük Türk Milleti'nin geleceğini inşa edeceğini ve Türk tarihinin bütün değerlerini özümsemiş, benimsemiş, aynı zamanda hayatına uygulayan bir gençlik olarak görüldüğünü söyledi.

Öğrencilere kendilerine hedef koymaları tavsiyesinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Kendinize gerçekçi hedef koymanız gerekiyor. Bunun için öncelikle kendinizi doğru tanımlamanız gerekir. İnsanın kendisini doğru tanımlayarak işe başlaması, en sağlıklı yöntemdir. Bu yöntem, başarının yolunu açar" dedi.

17-02-202017-02-202017-02-202017-02-202017-02-202017-02-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.