ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okullarımızın sorunları, sıkıntıları ve ihtiyaçlarının yerinde tespiti için gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında Altınordu Şehit Zeki İnan İlkokulu ve Karşıyaka Ortaokulu ziyaret ederek, okullarda inceleme ve denetimlerde bulundu.

Okul ziyaretleri kapsamında, aynı binada eğitim veren Altınordu Şehit Zeki İnan İlkokulu ve Karşıyaka Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okulda incelemelerde bulunan ve daha sonra öğretmenlerle biraraya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenler odasında öğretmenlere seslenerek, çeşitli tavsiyelerde bulundu. 2023 eğitim vizyonu konusunda değerlendirme yapan ve öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, eğitimde başarının artırılması, okul ve öğrenci güvenliğinin sağlanması, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, öğretmenlerin moral ve motivasyonlarının artırılması, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk döneminde yapılan eğitim öğretim faaliyetleri değerlendirilirken, 2023 eğitim vizyonu, konularında istişarelerde bulunuldu. Ayrıca; okullarımızın akıllı tahta kullanım durumu,  okullarda bulunan atölye ve kütüphanelerin daha etkin ve verimli kullanılması konularına da değinildi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Okullarımızda akademik eğitimin yanı sıra çocuklarımıza yeteneklerinin geliştirilmesi ve iyi insan olması için de vereceğimiz eğitim son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirmektir. İnşallah önümüzdeki günlerde tüm okullarımızı ziyaret ederek varsa eksiklikleri tespit edip, eğitim gören çocuklarımızın nitelik bakımından daha iyi noktalara taşınması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Öğretmenlerin talep ve önerilerini de dinleyerek, eğitim düzeyinin en üst seviyeye çıkmasında öğretmenlere düşen görevin önemini bir kez daha vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yaptıkları bu kutsal görevde kaliteli bir eğitim yakalamada öğretmenlere çok iş düştüğünü, öğretmenlerin planlı ve programlı çalışmanın başarıya ulaşmadaki önemini de dile getirirken, öğretmenlere tavsiye ve önerilerde bulunarak, ayrıca okumanın ve okuduğunu anlamanın değerini bir kez daha dile getirdi. Toplantı sonunda; Bakanlığımız tarafından açıklanan “2023 Eğitim Vizyon Belgesi”nin incelenmesi ve herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekir” dedi.

Altınordu Şehit Zeki İnan İlkokulu, Karşıyaka Ortaokulu’nda öğretmenlerle toplantının ardından, okulda incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okul müdürü ve müdür yardımcılarından bilgi alarak, yapılması gerekenler konusunda talimatlarda bulundu.

06-02-201906-02-201906-02-201906-02-201906-02-201906-02-201906-02-201906-02-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.