ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma" Semineri’nde Bilgilerini Paylaştı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma" Semineri’nde Bilgilerini Paylaştı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İlimizde ilk defa göreve başlayan, Şube Müdürlerine yönelik olarak düzenlenen "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma" seminerine katılarak, bilgi paylaşımlarında bulundu.

Altınordu Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda başlayan seminerin açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Müdürlüğümüze ve bağlı ilçelere yeni atanan Şube Müdürleri ile tanışarak, görüş alışverişinde bulundu. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın yöneticilik vizyonu ve kurum kültürü konulu ilk dersi ile başlayan seminere ilimize yeni atanan Şube Müdürlerinin yanında Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şubesinden sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Yusuf ÜTÜ de katıldı.

Yöneticilik vizyonu ve kurum kültürü konulu sunumu kapsamında görüşlerini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İlimizde Eğitim Alanında Yaşanan Gelişmeler, Projeler, Mesai Saatlerine Uyma, Norm Kadro Belirleme, Yönetici ve Öğretmenlere Ders Görevi Verme, Tasarruf Tedbirleri, Okullarda Meydana Gelen Olaylarda Kriz Yönetimi, Kurum Kültüründe Kurumsal Değerin Yeri,  konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Seminerde, eğitimci mesleğinin özveri isteyen bir meslek olduğunu dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ”Amacımız ilimizde bulunan örgün eğitimdeki öğrencilerimizi iyi insan olarak geleceğe taşımaktır. Bu seminerde sizlerle olmamızın amacı ilimizdeki eğitim koşumuzda hep beraber koşmak ve beraber istişare halinde olmanın önemine bir kez daha varmaktır” dedi.  Başarılı bir yöneticinin iletişim odaklı olması gerektiğini belirtirken, konuşmasında bir yönetici temsil ettiği kurum veya işletmenin amaçlarını ve hedeflerini, misyon-vizyonunu, stratejilerini, tarihçesini, kurumsal ilkelerini, değer önermelerini çok iyi bilmelidir. İyi bir yönetici, insanları dinlemesini bilir. Öyle ki iş gören veya hizmet alan ayrımı yapmadan vakit ayırıp kendisine başvuran her insanı dinler ve notunu kaydeder. Sürekli öğrenme ve kendisini geliştirme yönünde farkındalık sahibi olmalı, ayrıca sürekli okuyan ve öğrenen yönüyle iyi bir rol model olacağını unutmamalıdır.” sözlerine yer verdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, konuşmasının ardından yeni atanan şube müdürlerine görevlerinde başarılar diledi.

İlimizde ilk defa göreve başlayan Şube Müdürlerine yönelik olarak gerçekleştirilen “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri” yapılan planlama doğrultusunda 2 (iki) gün sürecektir. İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın konuşması ile başlayan seminerde Müdürlüğümüz idarecileri de 2 (iki) gün boyunca “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri” kapsamında eğitim vereceklerdir.

11-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.