ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Satranç Şampiyonuna Başarılar Diledi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Satranç Şampiyonuna Başarılar Diledi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Özel Altaş Koleji 8. sınıf öğrencisi Enes TANRIVERDİ ve okul müdiresi Ferahnaz KALYONCU’yu makamında kabul etti.  

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Türkiye’de 3 kez birincilik elde eden ve 18-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenen ve 49 Avrupa ülkesinin katıldığı 2016 Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında 12 yaş kategorisinde Avrupa üçüncüsü, Romanya´da düzenlenen 2017 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası 13 yaş genel kategorisinde dünya birincisi olan Enes TANRIVERDİ ile bir süre sohbet etti. 

Dünya’da en güzel yatırımın gelecek için yapılan yatırım olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "öncelikle 2017 yılında Romanya´da düzenlenen Dünya Okullar Satranç Şampiyonası´nda ilimizi en güzel şekilde temsil eden ve bizleri gururlandıran Enes TANRIVERDİ´yi tebrik ediyor, onun bu başarısında katkı sahibi olan ailesine ve okul öğretmen ve idarecilerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Yunanistan´da, eylül ayında düzenlenecek Dünya Satranç Şampiyonası´na katılacağını ifade eden Enes TANRIVERDİ, "Yunanistan´da tabii ki birinci olmak istiyorum. Turnuva için özel bir hazırlık yapmıyorum, turnuva sırasında oluyor. 2017 yılında Romanya´da düzenlenen Dünya Okullar Satranç Şampiyonası´nda bir kez dünya şampiyonu oldum, inşallah ikinci kez şampiyon olmak istiyorum. Ülkemizin bayrağını yurt dışında açmak çok güzel bir duygu. Ülkem için oynayınca daha konsantre oluyorum.” diye konuştu. Hayalinin astronot veya uzayla ilgili araştırma yapan bilim adamı olmak olduğunu belirten TANRIVERDİ  “Türkiye´de daha fazla yaygınlaşmalı, herkesi satranca davet ediyorum. Herkes oynamalı. Bu spor sayesinde daha çok insan tanıyorsunuz, daha çok yer görüyorsunuz. Bu nedenle de herkese satranca başlanmasını tavsiye ediyorum.” dedi. 

Özel Altaş Koleji okul müdiresi Ferahnaz KALYONCU da, Enes çok çalışkan bir öğrencimiz, başarının şımartmadığı bir çocuk olduğunu ve kendisi için de en önemlisinin bu olduğunu dile getirdi. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Eylül ayında, Yunanistan´da düzenlenecek Dünya Satranç Şampiyonası´na katılacak olan Enes TANRIVERDİ’ye başarılar dileyerek, satranç takımı ve kitap hediye etti.

 

16-02-201816-02-201816-02-2018

 

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.