ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ünye’de Okul Ziyaretlerinde Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ünye’de Okul Ziyaretlerinde Bulundu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçe ziyaretleri kapsamında Ünye ilçesini ziyaret ederek, Müdürlüğümüze bağlı okul/kurumlarda inceleme ve denetimlerde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okullarımızın sorunları, sıkıntıları ve ihtiyaçlarının yerinde tespiti için Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Okulda incelemelerde bulunan ve daha sonra öğretmenlerle biraraya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenler odasında öğretmenlere seslenerek, çeşitli tavsiyelerde bulundu. Konuşmasına güzel bir eğitim- öğretim yılı dileyerek başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ifade etti. Eğitimde başarının artırılması, okul ve öğrenci güvenliğinin sağlanması, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, öğretmenlerin moral ve motivasyonlarının artırılması konularında öğretmenlerle durum değerlendirmesinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okul yöneticileri ve öğretmenlerle görüş alış-verişinde bulundu. 

Okul ziyaretlerinde öğretmenlerle biraraya gelirken, talep ve önerilerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yaptıkları bu kutsal görevde kaliteli bir eğitim yakalamada öğretmenlere çok iş düştüğünü, göreve yeni başlamışçasına, ilk günkü heyecanlarını kaybetmeden çalışmalarını istedi. Öğretmenlerin planlı ve programlı çalışmanın başarıya ulaşmadaki önemine de değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenlere tavsiye ve önerilerde bulunurken okumanın ve okuduğunu anlamanın değerini bir kez daha dile getirdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçedeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirirken, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirmektir. Ayrıca Bakanlığımız tarafından açıklanan “2023 Eğitim Vizyon Belgesi”nin incelenmesi ve herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekir” dedi.

Toplantı sonrası öğretmenlere kitap hediye ederken, öğrencilere de okuma alışkanlığı kazandırılması konusunda öğretmenlere tavsiyelerde bulundu.

Öğretmenlerle sohbet ederken, talep ve önerilerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, daha sonra sınıflara girerek öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencilere, “bir sıkıntınız, bir isteğiniz var mı? Okul hizmetlerinden memnun musunuz?” diye soran İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğrencilere bazı tavsiye ve nasihatlerde de bulundu.

31-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.