ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'a "En İyi Robot Takımı" ndan Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'a

Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Müdür Yardımcısı Halil İbrahim ORUÇ, (WER) Dünya Eğitim Robotları Yarışmasında "Dünyanın En iyi Takımı" ödülünü alan okulun Bilişim öğretmeni Erdal SEZGÜL ile okulun öğrencilerinden Mustafa Eymen YILMAZ ve Zafer ODABAŞI "En İyi Robot Takımı" olarak İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ı ziyaret etti.

Ziyarette, Bilişim öğretmeni Erdal SEZGÜL ve öğrencilerden yarışma süreci hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmen ve öğrencileri katıldıkları yarışmalardaki derecelerden dolayı tebrik ederek, başarılarının devamını dilerken, çeşitli hediyelerle de ödüllendirdi.

İdareci, öğretmen ve öğrencilerle sohbette bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İdareci, öğretmen ve öğrencilerin her zaman yanında olduğunu ifade ederken, öğrencilere "Sizlerin kendinizi geliştirebilmeniz, geleceğe yönelik hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için bizim yapabileceğimiz bir şey var mı?" diye sordu.

Öğrencilerin talep ve önerilerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, başarılarının devamını dileyerek, ziyaretleri için idareci ve öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Türkiye Ulusal Eğitim Robotları Yarışmasında ülke genelinden 45 katılımcı Ortaokul arasından Ünye Yusuf Bahri İmam Hatip Lisesi '' Proje İmam Hatip Ortaokulu'' Bilişim öğretmeni Erdal SEZGÜL'ün hazırladığı Mustafa Eymen YILMAZ ve Zafer ODABAŞI'ndan oluşan robot takımı, Türkiye 2. si olmuşlardır. Ayrıca Konya da yapılan yarışmada 5.000 TL değerinde robotik set hak etmişler ve Çin'e davet edilmişlerdir.

Ünye Yusuf Bahri İmam Hatip Lisesi '' Proje İmam Hatip Ortaokulu'' Bilişim öğretmeni Erdal SEZGÜL'ün hazırladığı Mustafa Eymen YILMAZ ve Zafer ODABAŞI'ndan oluşan robot takımı 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde ÇİN'in SANGHAY şehrinde 50 ülkeden fazla katılımcı 10.000 kişinin mücadele ettiği (WER) Dünya Eğitim Robotları Yarışmasında en iyi şekilde temsil ederek, Dünya 16.sı olmuşlardır. Ayrıca Dünya'nın En iyi Takımı ödülünü ve robot ödülü kazanmışlardır. Yarışma sadece teknik başarıları değil aynı zamanda soysal ve kültürel başarıları da beraberinde getirmiş olup; yarışmaya katılan öğrenciler ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimiz Çin, ABD, Japonya, İngiltere, Lübnan, Güney Kore, Etopya, Malezya, Filipinler, Meksika gibi birçok ülkeden gelen katılımcılara Türkçe'yi ve Türk kültürünü tanıtmışlardır.

02-01-202002-01-202002-01-202002-01-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.