ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'a İdareci, Öğretmen ve Öğrenciden Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'a İdareci, Öğretmen ve Öğrenciden Ziyaret

Altınordu 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrenciden oluşan heyet, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'a ziyarette bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın makamında gerçekleştirilen ziyarette, Altınordu 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Birsan ÜREY, okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Ziyarete katılan öğrenciler, okulun e-twinning kapsamında yürüttüğü "Durakta Matematik Projesi" doğrultusunda yapılan çizimlerden oluşan dergiyi ve takvimi  İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'a takdim etti. Projenin devamı olan "Öğrenci Çizimleri Sergisi"ne davet etti. İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğrencilerimize teşekkür ederken, projeye katkıda idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ziyaretleri ve davetleri için idareci, öğretmen ve öğrencilere ayrıca teşekkür etti.

75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Matematik Öğretmeni ve proje yürütücüsü Funda Şahin, 'Durakta Matematik' projesinin, e-twinning projesi olduğunu belirterek, aynı zamanda uluslararası olduğuna değindi. Arnavutluk, Romanya, Arabistan ve Azerbaycan gibi yabancı ortaklarının da olduğunu ifade eden Şahin, "Toplumda genelde matematiğe karşı olumsuz bir ön yargı, korku ve endişe var. Bizim amacımız da durakları görseller, karikatürler ve eğlenceli çizimler ile olumsuz ön yargıyı yıkmak ve insanlara matematiği sevdirmek istiyoruz" dedi.

"Durakta Matematik' projesiyle, öğrenciler ve yetişkinler; otobüs duraklarında boş zamanlarını matematikle değerlendirebilecek. Proje kapsamında, matematiğin kolayca öğrenilebilmesi için hazırlanan karikatürlü ve resimli görseller otobüs duraklarına asıldı. Çeşitli matematik işlemlerinin de yer aldığı projedeki afişlerle, matematiği öğrenmenin yanı sıra sevdirmeyi de hedefliyor.

Duraklarda dolmuş bekleyen öğrencilerin ve yetişkinlerin matematik konularına olan ön yargılarını yıkmak ve eğlenceli bir şekilde bu dersi öğretmek adına hayata geçirilen projenin yabancı ülkelerden de ortakları bulunuyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin de destek verdiği proje kapsamında özellikle okullara yakın bölgelerdeki 48 durak, eğlenceli matematik konuları ile donatıldı.

12-03-202012-03-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.