ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın Yarıyıl Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın Yarıyıl Mesajı

2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz.

Bugün Ordu'muzda ;

Okul öncesi eğitimde: 12.851

İlkokulda: 36.772

Ortaokulda:41.562

Lisede: 36.760 olmak üzere toplam: 127.945 öğrencimiz karne alacak.

İlk defa karne alacak, yani ilkokul 1.sınıfta karne ile tanışacak öğrenci sayımız ise: 8.738 'dir. 

Değerli Öğrencilerim,

Okul bir aile gibidir. Dönem boyunca yaşanan olumlu ve olumsuz olayları birlikte yaşayıp ortak bir tarih, ortak bir kültür oluşturdunuz. Bu ortak tarih bir sonraki adımlarınız için kestirimlerde bulunmanıza vesile olsun. Haydi, şimdi bir ara vererek, "Duydum, gördüm, yaptım" ve "Daha iyi ne yapabilirim" ilkesiyle hareket edin.

Yarıyıl tatiline giriyorsunuz. Sizden ricam; tatilinizde içinize bakmanız, ruhunuzun söylediklerini dinlemeniz. Kendinizi üç yıl, beş yıl... sonra nerede görmek istiyorsunuz? Bu soruya cevap ararken yaşama bütüncül bakın lütfen. Rol model seçtiğiniz insanlar hakkında okuyun, yapmak istedikleriniz hakkında okuyun, dünya ve yaşam üzerine okuyun... Doğaya çıkın, dalgaların sesini dinleyin, sokak hayvanları için evler yapın, bir hayvanı okşayın, sevdiklerinizle vakit geçirin, şarkılar dinleyip dans edin, şiir okuyun, güzel bir resme bakın, sevgiye dokunun değerlilerim.

Bu tatilde yaşamın tüm güzelliklerinden faydalanın. Tatiliniz yüreğinize iyi gelsin...

Tatil sonrasında hepinizi dinlenmiş, yenilemiş, sağlıklı, öğrenmeye istekli bir şekilde görmeyi umuyorum. Bizler öğretmenlerinizle birlikte, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, geleceği inşa ederken bilimden ve fenden faydalanan bir nesil olarak yetişmenize emek vermek üzere sizleri özlemle bekliyor olacağız. 

Kıymetli Velilerimiz,

Ellerinde tuttukları karnelerin, sadece çocuğunuzu değil, etraflarındaki büyükleri de yansıttığını ve ödüllerinizin de eleştirilerinizin de çocuklarınızın kişilik gelişiminde olumu, olumsuz pek çok etkisi olduğunu unutmayın. Bugün onların bizim için en değerli varlıklar olduklarını onlara hissettirmeniz, çok önemli. Bu duygularınızı dile getirmek hususunda cömert davranacağınıza inanıyorum.

''Her öğrenci bir sınav kâğıdından, işaretlediği bir optik formdan, sınav sonucundan, en nihayetinde aldığı karnesinden çok daha fazlasıdır.'' 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, 

Büyük bir özveriyle, bir dönemi üretken ve başarılı bir performans sergileyerek tamamladınız. Sadece öğreten değil, Öğretmen Akademisi eğitimlerine katılarak aynı zamanda öğrenen ve gelişen bireyler oldunuz. Emekleriniz ve gayretleriniz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminde görüşmek üzere, hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Kutlu Tekin BAŞ

İl Millî Eğitim Müdürü

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.