ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın Yılsonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesi Münasebetiyle Öğretmen, Öğrenci ve Velilere Hitaben Mesaj Yayınladı. 
İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın Yılsonu Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

Çok Değerli Velilerimiz;

17 Eylül 2018 tarihinde başladığımız 2018-2019 eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Ordu'da 618 okulda, 129.695 öğrenci ve 9.604 öğretmen kadrosuyla başarılı bir eğitim öğretim yılını daha tamamladık. 2018-2019 eğitim öğretim yılını tamamladığımız bugünde tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor; öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süreci geçirmelerini diliyorum.

Geleceğin Mimarı, Hayatın Çiçekleri Sevgili Öğrencilerimiz,

Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Bugün almış olduğunuz karneleriniz bir öğretim yılı boyunca yaşadıklarınızın sadece bir kısmını açıklayabilir. Karneler bir yol haritasıdır ve size mesajlar verir. "Biraz daha çalış, kendinle gurur duyabilirsin, seninle övünüyorum, daha iyisini yapabilirsin" ve daha niceleri. Sizlere aynı zamanda bir öğretmen olarak tavsiyem en kısa zamanda noksanlıklarınızı görerek taze bir başlangıca hazır olmanızdır. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden, çağımızın tüm yeniliklerine hakim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi bizim için ve geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Okuyan başarır ilkesini unutmamanız dileğiyle sizlere iyi tatiller diliyor ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) katılacak öğrencilerimize ve sınava katılacak tüm gençlere başarılar diliyorum.

Saygıdeğer Meslektaşlarım; Eli Öpülesi Fedakâr Öğretmenlerimiz

Eğitim öğretim sisteminin büyük ölçüde öğretmene bağlı olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Milli kültürümüzü yaşatmanın en temel yolu eğitimdir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Öğretmenlik hem zihin hem gönül işidir. Bu yüzden dinlenmeyi fazlasıyla hak ediyorsunuz. Kendinizi yenileyerek bir sonraki öğretim yılına hazırlanmanızı bekliyorum. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

Değerli Veliler;

Çocuklarımızın üzerine nasıl titrediğinizi bir baba olarak çok yakından biliyorum. İstiyorsunuz ki, onlar başarsın mutlu olsunlar. Her anne babanın çocuğunun başarılı olmasını istemesi kadar da doğal bir şey olamaz bu hayatta, ancak; bunun tek kıstası alınan karneler ve karnelerde yer alan notlar olmadığını bilmemiz gerekmektedir. Alınan karnelerin dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın neticesi ve başarının değerlendirilmesinde sadece bir araç olduğunu hatırlamalı, veliler olarak sizlerin de bir eğitim öğretim yılı boyunca çocuklarınıza gösterdiğiniz ilginin ya da ihmalin sonucunu somut olarak görmenizi sağladığını da unutmamalısınız. Unutmayınız ki karneleri öğrencilerimizin değerini, şahsiyetini, erdemlerini ve zeka seviyelerini belirleyecek bir gösterge değildir. Başarılıyken baş tacı ettiğiniz evlatlarınıza başarılı olamadığı zamanlarda da anlayış göstermeniz ve varsa sorunları çözmeye çalışmanız, onlara her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirecek ve güven duygularını güçlendirecektir. Unutmayalım ki ödüllendirmek, her zaman cezalandırmaktan daha olumlu sonuçlanmaktadır.

Yine unutmayalım ki onlar bizim en değerli varlıklarımız, Allah´ın bize bir lütfu, bir emanetidir.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyor; 2018-2019 eğitim öğretim yılının sorunsuz tamamlanmasında emeği geçen herkese, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve eğitim camiası adına teşekkür ediyorum.

 

 

 

                                                                                                                                Kutlu Tekin BAŞ

                                                                                                                           İl Millî Eğitim Müdürü

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.