ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’tan Öğrencilerin Projelerine Destek

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’tan Öğrencilerin Projelerine Destek

Bakanlığımızca, her yıl düzenlenen “MEB Robot Yarışması”na katılmak isteyen Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ı makamında ziyaret ederek, yarışmaya katılmak için yapacakları robot ile ilgili materyal desteği talebinde bulundular.

Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması’na, yapacakları robot ile katılacak olan öğrencilere, materyal desteğinde bulunulacağını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğrencilere yarışmada başarılar diledi.

Bakanlığımızca, bu yıl 13.’sü düzenlenecek olan “MEB Robot Yarışması” Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile her yıl yapılmaktadır.

28-11-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.