ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU Adaylığı Tamamlanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, adaylığı tamamlanan öğretmenlerle buluştu. Video Konferans sistemi üzerinden gerçekleştirilen buluşmaya ilimize atanıp adaylığı tamamlanan 83 öğretmen katıldı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU Adaylığı Tamamlanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Katılımcı öğretmenleri selamlayarak konuşmalarına başlayan Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yaşanan pandemi sürecini en az hasarla atlatmaya çalıştıklarını belirterek, "Kutsal bir göreve atandınız, sizler ülkemizin ve milletimizin geleceğini yetiştireceksiniz. Ne kadar başarılı ve donanımlı gençler yetiştirirseniz geleceğe bir o kadar umutlu bakarız. Gönül isterdi ki bu görüşmeyi yüz yüze, gönül gönüle yapalım. Fakat içerisinde bulunduğumuz şartlar gereği şimdilik bu şekilde görüşmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

Toplantıda öğretmenlere çeşitli önerilerde bulunan Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Ordu'nun çok güzel bir şehir olduğunu, bu şehirde görev yapan öğretmenlerimizin de bu yüzden çok şanslı olduğunu vurguladı. Öğretmenlerin bulundukları coğrafyayı tanımalarını, kültürünü ve sosyal yapısını iyi bilmelerini isteyen Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, "Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında mesleki ve kişisel gelişimlerinize katkı sunan çalışmalar içerisinde bulunabilirsiniz. Çevrenize karşı mutlaka yapıcı bir dil geliştirmelisiniz. Hata yapmaktan korkmayın, hatalar doğru değerlendirilirse sizi başarıya götürecek yegâne anahtarlardır. Hangi branştan olursak olalım, Türkçemizin kullanımına azami ölçüde dikkat edelim. 'Şahsiyeti şahsiyet inşa eder' anlayışıyla hareket ederek, öğrencilerimizin sadece akademik beceriler kazanmalarına değil, sağlam karakterler oluşturmalarına destek olalım. Unutmayalım ki öğretmenlik diplomayla biten değil, diplomayla başlayan bir meslektir." ifadelerini kullandı.

Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, toplantıya katılan bazı öğretmenlerimizle sohbet etti. Öğretmenlerimizin talep ve isteklerini dinleyen Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, toplantıya katılan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutlayarak onlara meslek hayatlarında başarılar diledi.

24-11-202024-11-2020

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.