ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Okul Ziyaretlerine Başladı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, ilimizin en eski okulu olan Ordu Lisesi'ne ziyarette bulundu.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Okul Ziyaretlerine Başladı

Ziyarette, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Avni GÜNAY ve Şube Müdürümüz Erol BAŞAR da hazır bulunurken, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, okul müdüründen ve idarecilerden yapılan ve planlanan onarım, tadilat çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Okul ziyaretleri kapsamında gerçekleştirilen Ordu Lisesi ziyaretinde, yapılması gerekenlerle ilgili talimatlarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenerek 20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav öncesinde, Bakanlığımızca belirlenmiş önlemler konusunda yapılması gerekenlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İl Eğitim Tarihi Müzesi'ni Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, ilimizin en eski okulu olan Ordu Lisesi'nde kurulan İl Eğitim Tarihi Müzesi'ni de ziyaret etti.

Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde, ilimizin ilk lisesi olan Ordu Lisesi'nde açılan ve eğitim tarihi açısından arşiv değeri taşıyan; eğitim materyalleri ile araç ve gereçlerden oluşturulan "Ordu İl Eğitim Tarihi Müzesi"ni İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Avni GÜNAY ve Şube Müdürümüz Erol BAŞAR ziyarette bulunanan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU bilgi aldı.

İlimizin en eski okulu olan Ordu Lisesi'nde kurulan İl Eğitim Tarihi Müzesi ziyaretinde, müzede bulunan evrak ve araç-gereçlerle ilgili okul idarecilerinden bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, müzede incelemelerde bulundu.

"İl Eğitim Tarihi Müzesi" gençlerimizin; millî, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; sanat eserleri, müze ve anıtlar gibi millî değerlerimizi tanıyan, bugünkü yaşantıları ile geçmiş yaşantılar arasında nesneler aracılığıyla bağlantı kurarak, gözlem, mantık, hayal gücü ve beğeni duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla; Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde mevzuat hükümleri doğrultusunda her ilde bir olmak üzere kurulmuştur.

İlimiz Ordu Lisesi'nde açılan "İl Eğitim Tarihi Müzesi"nde ilimiz genelinde eğitim tarihi açısından arşiv değeri taşıyan; evrak, doküman, yayın, kitap, dergi, rehber, broşür, katalog, fotoğraf, video film, film şeridi, dia, eğitim araç ve gereçleri, özellikle geçmiş yıllara ait ders kitapları ve eğitim materyalleri ile objeler yer almaktadır.  İl Eğitim Tarihi Müzesi'nin açılması toplumda farkındalık oluşturulması ve müzelerin okulların yaşayan bir birimi ve etkin bir öğrenme ortamı hâline getirilmesi amaçlanmıştır.

04-06-202004-06-202004-06-202004-06-202004-06-2020

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.