ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Ölçme Değerlendirme Ekibi İle Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Ölçme Değerlendirme Ekibi İle Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan öğretmenlerle ile sosyal mesafe kuralları kapsamında bir araya gelerek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Olgun KÜÇÜK, Şube Müdürümüz Ayfer ORAL AYDIN ile Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezinde ve E-Sınav Merkezinde görevli öğretmenler katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda, ilk olarak Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan öğretmenler, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantıda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, ilimizdeki "eğitimde başarı" ve "2023 Eğitim Vizyon Belgesi" konuları ile ilgili fikirlerini dile getirerek değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda beklentilerini dile getirirken, "2023 Eğitim Vizyon Belgesi" konusunda önemli hususlara da değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, uzaktan eğitimde yapılan ve yapılacak olan uygulamalar, rehberlik hizmetleri, veli-öğretmen-öğrenci iletişiminin sağlanması, mesleki eğitime bağlı okullarımızda uygulanan faaliyetler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ölçme Değerlendirme Merkezimiz;

·Ölçme değerlendirme faaliyetlerinin kalitesini artırmak maksadıyla 16.11.2020-20.11.2020 tarihleri aralığında 5 farklı noktada "Soru ve Test Hazırlama" eğitimi verilmiş olup; eğitimlerden 91 öğretmenimiz faydalanmıştır.

·Salgın sürecinde ÖDSGM soru havuzuna hazırlanan fasiküller ile destek verilmiştir. İlk defa olmak üzere 2020-2021 eğitim öğretim yılında EBA platformu üzerinde merkezimizce hazırlanan 2. Ünite Fen Bilimleri dersi çalışma fasikülü 26.11.2020 tarihi itibariyle ülkemiz genelinde öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur.

·Bakanlıkça yayınlanan LGS ye yönelik Aralık ayı örnek sorularından Fen Bilimleri dersi sorularının %20' si merkezimiz tarafından hazırlanan sorulardan alınmıştır.

·Soru havuzu oluşturulma sürecinde okullarımıza ziyaretlerde bulunulmuştur ve soru hazırlama ile ilgili öğretmenlerimize bilgilendirmeler yapılmıştır.

·2020-2021 eğitim öğretim yılında soru havuzumuzu genişletmek amacıyla Ordu il genelinde ortaokul seviyesinde 6 temel branşta sistematik bir biçimde hazırlanmış belirli bir takvime göre istenen ve alan öğretmenlerince merkezimizce 33.810 soru toplanması planlanmıştır.

·Proje İmam Hatip Ortaokulları için seçme sınavı hazırlanmış ve değerlendirmesi yapılmıştır. Altınordu ve Ünye ilçelerimizdeki iki okulda uygulanmıştır.

11-12-202011-12-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.