ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Ortaokul Müdürleri İle Toplantı Yaptı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Ortaokul Müdürleri İle Toplantı Yaptı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Müdürlüğümüze bağlı tüm ortaokul müdürlerinin katılımıyla telekonferansla yaptığı toplantıda bir araya gelerek, istişare ve değerlendirmelerde bulundu.

Tüm ortaokul müdürlerinin katıldığı telekonferansla gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantısında; okulları ziyaret ederek, 2023 Eğitim Vizonu kapsamında okullarımızın eğitim öğretim durumlarını, yürütülen çalışmaları, yapılan planlamaları yerinde göreceğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, yapılması gerekenlerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda yeni umutlarla yeni bir başlangıç yaptıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, "Görev yaptığım süre içerisinde farklı kademelerde yönetici olarak görev yaptım. Gerek İzmir İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini gerekse Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevini yürütürken her daim bütünleştirici, planlı ve hakkaniyetli bir anlayışla hareket ettik. Bundan sonra da, sizlerin de özverili çalışmalarıyla Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz." dedi. Yapılacak çalışmalarda ekip ruhunun ve istişarenin önemini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU "Eğitim odaklı her alanda yapılacak çalışmalara ve fikirlere kapımız açık. Bizler 'Eğitim Kenti Ordu'da çocuklarımızı yetiştirirken onların sadece akademik başarılarına değil millî ve manevi değerlerini tanıyıp sahip çıkmalarına, kendini tanımalarına ve çevresine katacakları değerlerin farkında olmalarına da önem vermeliyiz."dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantısında,  Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenerek 20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav öncesinde, sınav anında ve sınav sonrasında Bakanlığımızca belirlenmiş önlemler konusunda yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, "21. Yüzyılın hayatın her alanında hızlı bir değişimi beraberinde getirdiğine birlikte şahit olmaktayız. Okul müdürleri bir değişim uzmanı titizliğinde, geleceği görmek ve bugünden geleceği yönetmeye çalışmak durumundadır. Bu durum biz eğitimcilere, 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacı olan; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme misyonunu yüklemektedir. Değerli müdürlerim, bu noktada sizler, birer karakter mimarı olarak da görev yapmaktasınız" dedi.

Hiçbir öğrencinin mağduriyet yaşamaması için en üst seviyede planlamaların yapılması gerektiğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU; "20 Haziranda ülke genelinde yapılacak Merkezi Sınav çok önemli. Malumunuz öğrencilerimiz kendi okullarında sınava gireceklerdir. Bunun için tüm ortaokullarımız hiçbir öğrenciyi mağdur etmeyecek şekilde tedbirlerini almalıdır. Okullarımız, sınav salonlarımız sınavdan önce dezenfekte edilerek, sınav günü havalandırılmış şekilde hazır hale getirilecektir. Öğrencilerimize ve tüm görevlilere sınav bina girişlerinde maske dağıtılacak ve eller dezenfekte edilecek. Sınav güvenliği açısından da tedbirlerimizi en üst düzeyde alıyoruz. Biliyorsunuz bu sınavımız iki oturumludur. Bu iki oturum arasında öğrencilerin kaygılarını gidermek ve onlara rehberlik etmek için rehberlik öğretmenlerimizi görevlendireceğiz. Öğrencilerimizin rahat, huzurlu ve stresten uzak bir ortamda sınava girmelerini sağlamak ve süreci sağlıklı geçirmek adına hep birlikte çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Sayın Milli Eğitim Bakanımızın çabalarıyla başarılı bir şekilde yürüttüğümüz bu süreci sizlerin de gayretleriyle LGS noktasında da devam ettireceğimize inanıyorum"dedi.

10-06-202010-06-202010-06-202010-06-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.