ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun

Milletimizin yardımseverlik ve diğerkâmlık özellikleri sayesinde, çeşitli nedenlerden dolayı hayatın bazı imkânlarına ulaşmada engel yaşayan bireylerin bu sorunu ortadan kalkmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz "Engelliler Haftası" da bu durumun ancak toplumsal duyarlılığın oluşmasıyla mümkün olabileceğini bizlere göstermesi açısından oldukça önemlidir.

 

Çeşitli engellerine rağmen hayat mücadelesi veren, onurlu bir yaşam sürdürmek amacıyla ekonomik ve sosyal hayatın içinde olan engelli vatandaşlarımız her zaman toplumsal yapımızın en büyük güç kaynaklarından biri olmuştur. Belki de ülkece geçtiğimiz şu süreç, bazı özgürlüklerimizin kısıtlanması bakımından engelli vatandaşlarımızı anlayıp onlarla empati yapabileceğimiz bir zaman dilimidir. Bu süreçte engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunların bireysel değil toplumsal olduğu bilinciyle engellilerimizin yaşam becerilerini geliştirmek , ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim alabilmelerini sağlamak, kendi kendilerine yetebilmelerine katkıda bulunmak sağlıklı bir toplum düzeni oluşturmak için çok önemlidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle engelli bireylerimize çocukluktan itibaren şefkat ve özveriyle yaklaşarak onları topluma kazandıran ailelerine teşekkür eder; tüm engelli vatandaşlarımızın "Engelliler Haftası"nı kutlarım.

  

 

                                                                                                                                                                                                          Mehmet Fatih VARGELOĞLU

                                                                                                                                                                                                             İl Millî Eğitim Müdürü

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.