ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Vatan, millet ve bayrak sevgisini her türlü değerin üzerinde tutan milletimiz; varlığına, bağımsızlığına ve vatanına yönelen, tüm tehditlere karşı fedakârca ve kahramanca mücadele ederek yeryüzünde var olduğu günden beri bağımsızlık timsali olmuştur.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü, tarihinin hiçbir döneminde hiyanete ve esarete boyun eğmemiş İstiklal ve İstikbali uğruna sayısız destanlar yazan Aziz Milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin Fetullahçı terör örgütünün Devletimize ve millet iradesine karşı yürüttüğü hain darbe girişimine karşı toplumsal hafızamızın diri tutulması, demokrasimizin güçlenmesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin hatırlanması için sembol niteliği taşıyan bir tarihtir.

Millî İrademize yönelik bu menfur girişim; kadın, erkek, genç, yaşlı demeden bedenini tanklara, bombalara, kurşunlara siper eden, "Vatan, Millet, Bayrak, Devlet ve Demokrasi" sevdalısı Yüce Türk Milleti'nin onurlu duruşu karşısında hezimete uğramış, tarihi şan ve şeref destanlarıyla dolu olan Milletimiz bu vakur mücadelesiyle tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir.

Vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan düşman birliklerine karşı, bu toprakların sahipsiz olmadığını her zaman gösteren aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihindeki karanlık gecede başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TBMM Başkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, güvenlik güçlerimiz ve necip milletimiz, darbecilere karşı onurlu ve güçlü duruş sergileyerek millî iradenin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimize, demokrasimize ve devletimize sahip çıkmışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve huzuruna yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Devletimiz ve aziz milletimiz, bütün terör örgütlerine karşı mücadelesini artan bir kararlılıkla sürdürecektir. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak evlatlarımıza bizi biz yapan değerlerimizi her daim hatırlatarak onları da bu bilinçle hayata hazırlıyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimize sahip çıkarak demokrasimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve bağımsızlığımızı daim kılacak; cehaletten uzak, aydınlık nesiller yetiştirmek nihai hedefimizdir. Güzel ülkemizi, ilimle başlayan yolculuğumuzda modern bilimin zirvesine taşıyarak muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için daha fazla çalışacağız.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün altıncı yıl dönümünde, başta vatanımıza ve demokrasimize karşı yapılan hain kalkışmaya direnen, bu uğurda canlarını feda eden kahraman şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimize ise sağlık ve esenlikler dilerim.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.