ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi" Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Milletimiz, tarih boyunca vatanını, istiklalini ve istikbalini korumak için emsalsiz fedakârlıklar göstermiş; cesaret dolu mücadelesiyle tarih boyunca şanlı birçok zafer kazanmıştır. 18 Mart 1915'te elde edilen ve bu yıl 108. yıl dönümünü kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferimiz, tüm dünyayı hayrete düşüren eşi benzeri görülmemiş bir destandır.

Çanakkale Zaferi, Türk tarihinde askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yazılış tarihidir. Bu destan memleketimizin her köşesinden vatan uğruna bir araya gelerek Çanakkale'de buluşan, zor şartlarda savaşan, azim ve kararlılığıyla esaret altında yaşamaktansa ölmeyi göze almış olan Milletimizin asla unutulmayacak bir başarısıdır.

Canlarını feda ederek "Çanakkale, geçilmez!" dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz; milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Bu eşsiz zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde nihai zafere ulaşılan Kurtuluş Savaşı'na da meşale olmuştur.

Millet olarak bizler; kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan ve bizlere emanet eden şehitlerimizin emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha yükseklere taşımak için bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışacağız.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.