ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personelimizin büyük emek sarf ettikleri bir yılın daha sonuna geldik. 2021-2022 eğitim öğretim yılını, 124.672 öğrencimiz ve 12.487 yönetici ve öğretmenimiz ile başarılı bir şekilde tamamlıyoruz.

Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, milli ve manevi değerlerimizi eğitimle aktarırken, gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır düsturuyla yolumuza devam ediyoruz. Amacımız evlatlarımızın, teknolojiye yön verebilen, donanımlı, okuyan, araştıran, sorgulayan güçlü bireyler olarak hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirilmesidir. Eğitim Kenti Ordu'muzda da eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedefliyor, bu bilinçle çalışmalarımıza yön veriyoruz. 


Sevgili Öğrencilerimiz,

Uzun soluklu bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Yaz boyunca dinlenip eğlenmeyi en çok siz hak ediyorsunuz. Önümüzdeki yıl için hedefler belirleyip kendinizi ona göre yetiştirmelisiniz. Tatilde tarihi mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmenizi, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanızı ve okul kütüphanelerimizden dilediğiniz zaman yararlanarak bol bol kitap okumanızı öneriyorum. Ayrıca yaz tatili boyunca açık olan kurslarımızdan da faydalanarak verimli bir tatil dönemi geçirmenizi tavsiye ediyor, hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız eğitim öğretim yılını huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız. Salgın sürecinden öğrendiğimiz temel derslerden biri, eğitimin devamlılığının sağlanmasıdır. Bu süreçte okullarımız, kapanması gereken en son yer olması gerektiği bilinciyle yeniden açılarak, çocuklarımızın eğitimlerine güvenli ve sağlıklı bir çevrede devam etmelerinde siz meslektaşlarımın rolü çok büyüktür.  

Gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle gerçekleştirilir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Sizlerle birlikte kurumlarımızın niteliğini arttırarak adım adım daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefliyoruz. Eğitim öğretim faaliyetlerimizin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor; iyi tatiller diliyorum.

 

Değerli Velilerimiz,

Çocuklarımızın okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne ve baba olarak sizlerin de önemli bir görevi bulunmaktadır. Bugün öğrencilerimize verilen karneler aynı zamanda sizlerin de çocuklarınızla ne kadar ilgilendiğinizin göstergesidir. Çocuklarımızın minik dünyalarında alacağımız bilinçli roller ve aktif katılımlar, onların yüzlerinde eksilmeyen tebessümlere dönüşecektir.

Unutmayalım ki; çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz nitelikli zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi çok değerlidir. Çocuklarımızın kendi ilgileri doğrultusunda sanatsal ve bedensel becerilerini geliştirmeleri diğer akademik alanlara daha yoğun bir ilgiyle bağlanmalarını beraberinde getirmektedir. Sizlerin, bu süreçte daima yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde yüzünden gülücükler eksik olmayan çocuklarınızla, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılının tüm ülkemize olduğu gibi Eğitim Kenti Ordu'muz için de daha sağlıklı ve başarılı süreçlere vesile olması temennisiyle öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor; iyi tatiller diliyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.