ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Meslektaşlarım ve Değerli Velilerimiz;

Uzun bir yaz tatilinin ardından bugün ülkemizin her yanında olduğu gibi Eğitim Kenti Ordu'muzda da büyük bir sevinç ve mutluluk içerisinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı'na başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Eğitim öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözünün ışığında yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızı; milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve sorumlu bireyler olarak yetiştirmek hepimizin en büyük vazifesidir. Sevgili öğrencilerimizin hak ettikleri güzel ortamlarda eğitim görmeleri; eğitim çalışanlarımızın en verimli ortamlarda çalışmaları bizim önceliğimizdir.

Başta ailelerimiz olmak üzere çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve eğitim camiasının tüm mensuplarının hedeflerimize ulaşma yolunda devletimize destek vermeleri ve güç birliği yapmaları bizler için büyük önem taşımaktadır.

Eğitim öğretim sürecini desteklemek, akademik becerileri artırmak, konuların daha iyi öğrenilmesini sağlamak, eğitimde fırsat eşitliği sunmak ve uzaktan eğitim sürecinde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için Bakanlığımız tarafından yeni bir adım daha atılarak yardımcı kaynaklar, ders kitaplarıyla öğrencilerimizin sıralarında yer almış olacak. Şimdiye kadar 36 milyonun üzerinde basılı kaynağı öğrencilerimize ulaştıran Bakanlığımız, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için bu hususla ilgili tüm hazırlıklarını tamamladı. 1 Milyon 186 bin ders kitabı ile 779.466 yardımcı kaynak kitap ilimize gönderildi ve bu kitaplar ders yılı başlar başlamaz öğrencilerimize dağıtılmış olacak.

Teknolojinin, araştırma-geliştirme faaliyetlerinin ülkelere yön verdiği bir çağda yaşıyoruz. Koronavirüs (Covid-­19) süreci bir kez daha gösterdi ki geleceğin fethi, bilgi ve teknolojiyle mümkündür. Zira çağa ve geleceğe yön verenler, bilgiyi fetheden milletler olacaktır. Bilimin, sanatın, sporun her dalında sorunlara pratik çözüm üreten üstün bir akıl ve daha önemlisi aklını yüreğiyle buluşturmuş nesiller geleceğin sahibi olabilir. Bu da sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun soluklu bir çalışmayı gerektirir.

Bu düşüncelerle 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nda bütün eğitim camiamıza başarılar diliyor; yeni eğitim öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.