ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Meslektaşlarım ve Değerli Velilerimiz;

Uzun bir yaz tatilinin ardından bugün ülkemizin her yanında olduğu gibi Eğitim Kenti Ordu'muzda da büyük bir sevinç ve mutluluk içerisinde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'na başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Kendine güvenen, sorgulayan, araştıran, bilgiyi arayan, insanlara, doğaya ve tüm canlılara saygılı, çalışan ve üreten nesiller yetiştirmek için yeni dönemin ilk zilini çalıyoruz.

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımız; bilginin takipçisi, araştırmacı ve her yaşta eğitime açık olarak yetiştireceğimiz bireylerdir. Gelişen ve değişen dünyanın beraberinde getirdiği yeniliklere ve teknolojik gelişmelere hâkim; bilgiyi üreten ve yöneten; millî kimliğinden ve kültürel değerlerinden taviz vermeden varlığını sürdürecek bir nesil, ancak doğru ve yerinde bir eğitimin sonucunda yetişecektir. 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimkültür ve bilgi; aydınlığa açılan en geniş penceredir." sözünün ışığında yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızın; gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri, özgüveni yüksek, millî ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesi bizler için büyük önem taşımaktadır. Sevgili öğrencilerimizin hak ettikleri güzel ortamlarda eğitim görmeleri; eğitim çalışanlarımızın en verimli ortamlarda çalışmaları bizim önceliğimizdir. Dolayısıyla bizler de göz aydınlığımız çocuklarımızın ve gençlerimizin fırsat eşitliği içinde eğitim-öğretim olanaklarından faydalanabilmesi için çalışmaya, eğitim alanında önemli atılımlar yaparak günün ihtiyaçlarına uyum sağlamaya devam edeceğiz.

Okullarımız, ancak öğrencilerimizin varlığıyla anlam bulmaktadır. Başta ailelerimiz olmak üzere çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve eğitim camiasının tüm mensuplarının hedeflerimize ulaşma yolunda devletimize destek vermeleri ve güç birliği yapmaları bizler için büyük önem taşımaktadır.

Teknolojinin, araştırma-geliştirme faaliyetlerinin ülkelere yön verdiği bir çağda yaşıyoruz. Çağa ve geleceğe yön verenler, bilgiyi fetheden milletler olacaktır. Bilimin, sanatın, sporun her dalında sorunlara pratik çözüm üreten üstün bir akıl ve daha önemlisi aklını yüreğiyle buluşturmuş nesiller geleceğin sahibi olabilir. Bu da sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun soluklu bir çalışmayı gerektirir.

Bu düşüncelerle 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda bütün eğitim camiamıza başarılar diliyor; yeni eğitim öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.