ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Yüce milletimizin bağımsızlığı için başlattığı kurtuluş mücadelesinin en somut neticesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı milletçe kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, şanlı milletimizin vatan ve bayrak sevgisinin, bağımsızlık aşkının bir neticesi olarak kurulan yüce meclisimizin açıldığı bu anlamlı günü, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan etmesi, milletimizin evlatlarına duyduğu güven ve inancın en büyük göstergesidir.  "Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir." şiarıyla kurulan meclisimiz, çocuklarımızın enerjisi ve umuduyla her daim milli iradenin her şeyin üzerinde olduğunu tüm dünyaya haykırmaya devam edecektir. Bizler bu anlayışla dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla sevincimizi ve coşkumuzu paylaşıyoruz.

Gelecekte, geçmişten aldıkları güçle ülkemizin sorumluluğunu yüklenecek çocuklarımızın gelişen teknolojilere ve bilime açık, milli ve manevi değerlerimizle donanmış, sevgiyle, bilgiyle ve şefkatle yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Biz geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güveniyor, onlardan beklentilerimizi bu yüzden yüksek tutuyoruz. İnanıyorum ki çocuklarımız da, kendilerine sunulan imkânları iyi değerlendirerek, tarihlerinden aldıkları özgüvenle büyük başarılara imza atacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. 

 

 

Mehmet Fatih VARGELOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü

22-04-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.