ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millete devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 103. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Kurtuluş Savaşı'mızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir. İstiklal Mücadelemiz, ülkemizin o günlerde içinde bulunduğu her türlü olumsuz şartlara ve güçlüklere rağmen,  ilk meclisimizin ortaya koyduğu "Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir!" şiarı sayesinde kazanılmıştır. Milletimizi ortak bir gaye etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk Meclisimiz;  vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakârlığın en güzel timsali olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün TBMM'nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi; yarınlarımızı emanet edeceğimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verdiği değeri, inancı ve güveni göstermektedir. Dünyadaki tek çocuk bayramı olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlandığı 23 Nisan, aynı zamanda dünyadaki sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendiği gündür. 

Sevgili Çocuklar;

Sizler bizim aydınlık yarınlarımızın güvencesi ve egemenliğimizin teminatısınız. Şehit kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın gelecek sahipleri sizlersiniz. Bundan sonra görev ve sorumluluk sizlerindir. Çünkü bu milletin bir bireyi olarak bu topraklar üzerinde yaşamanın bir hak olduğu kadar, görevleri, sorumlulukları ve birçok yükümlülükleri vardır. En önemli göreviniz millî ve manevi değerlerimizi, inancımızı, millî birlik ve beraberliğimizi korumak, savunmak, yaşamak ve yaşatmaktır. 

Biliyor ve inanıyoruz ki; sizler, yakın bir gelecekte ülkemizin yönetiminde söz sahibi olarak Aziz Milletimizin ufkunu aydınlatacak, güçlü Türkiye'mizi omuzlarınızda yükseltecek ve tüm dünyanın barış ve kardeşliği için tereddüt göstermeksizin çaba sarf edeceksiniz.

Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla karşılarken büyükleri olarak bizler de Aziz Milletimiz ile çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli nesiller olarak yetişmesi için her türlü tedbiri alacağız, onlara sorumluluklar vererek özgüvenlerini pekiştireceğiz.

Bu vesileyle bu anlamlı günde, Millî Mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bu bayramı sizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklalimizi ve istikbalimizi borçlu olduğumuz tüm kahramanlarımızı minnetle yâd ediyorum.

Coşkumuzun ve yaşama sevincimizin daha da artması dileğiyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.