ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 94. yıl dönümünü ve bu anlamlı günü "Öğretmenler Günü" olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek benimseyen bir nesil yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen, geçmişin öğreticisi; geleceğin kurucusudur. Gelecek, gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir." diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. Bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz; bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak görürler.

İdealini ve heyecanını daima taze tutan, kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan siz kıymetli öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Türkiye'mizin her köşesinde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklarımızdaki aydınlık yüzlerin çoğalması temennisiyle, gerek Eğitim Kenti Ordu'muzda gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. Tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bir kez daha kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.