ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nun

Millî egemenliğine tutku ile bağlı, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin, istiklal ve istikbal için verdiğimiz büyük mücadele olan İstiklal Harbini zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünün heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin birer ferdi olmaktan büyük bir  mutluluk duyuyor, ülkemiz ve ilimiz olarak geleceğe güvenle bakıyoruz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." sözünün muhatapları olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerimiz doğrultusunda birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize canı gönülden inanıyorum.

Millî Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek müşterek hedefimizdir. Cumhuriyetimizin değerlerini, bu toprağın çocuklarına aktarmak üzere yılmadan çalışacağız. Evlatlarımızı, dünya ile rekabet ederken, değişimi ve gelişimi yakalayan özgüven sahibi bireyler olarak yetiştirip kendi hikâyemizi yazacağız.  Millî ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, sanata duyarlı, iyiliğin ve şefkatin gücüne inanan, insan haklarına saygılı, yılmadan azimle çalışan nesillerle ay yıldızlı bayrağımızı ebediyetin göğünde dalgalandıracağız.

Bu duygularla başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasını diliyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.