ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 99. yıl dönümünü millet olarak büyük bir coşku, mutluluk ve gurur içerisinde kutluyoruz.

 

Millî egemenlik çatısı altında; ırk, din, dil ve cemiyet farkı gözetmeksizin halkımızı demokrasi çizgisinde buluşturan Cumhuriyet, her türlü imkânsızlıklara rağmen çok ağır bedeller ödenerek örnek vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterilen kahramanlığın eseri aynı zamanda geleceğimizin de en büyük güvencesidir. Nitekim ezelden beridir hür yaşamış Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı'nı da bu azimle kazanmıştır.

 

Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 tarihinden itibaren geçen 99 yılda Türkiye Cumhuriyeti; büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir. Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkarak demokrasisiyle, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ve her bakımdan refah bir Türkiye hedefine ulaşmak için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. 

 

Ülkemizin birlik ve beraberliğine gölge düşürmeye çalışan, bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen karanlık mihraklar karşısında da, Cumhuriyetimizin kazandırdığı değer ve inançla dimdik duracağız.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yükseltecek olan sizlersiniz." sözünün ışığında aziz milletimiz, bu esere her daim sahip çıkacak; Cumhuriyetimizi gayret ve fedakârlık ile yüceltecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; gücünü aziz Türk milletinin kendisine bağlılığından alan, Cumhuriyetimizi bize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi; rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.