ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun

Cumhuriyetimizin 100. yılına kavuşmanın coşkusuyla büyük milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, kuşaklar boyu daha nice yüzüncü yıl bayramları temenni ediyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu aziz millet için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla, göz bebeğimiz gazilerimizi saygı ve minnetle yâd ediyorum.

Kuruluş mayasını milletimizin cesaret ve inancından alan Cumhuriyetimiz; birçok badireyi aşıp, müstevlilerin karanlık emellerini kursaklarında bırakıp muasır medeniyetler arasındaki yerini çoktan almış hatta birçok mazlum milletin umudu haline gelmiştir.

Savaşlar, salgın süreci, küresel ısınma, deprem, yangın, sel gibi afetlerle sarsılan dünyada Türkiye Yüzyılı hedefiyle bütün dinamiklerini harekete geçiren Cumhuriyetimiz, bu çetin süreci de anlının akıyla atlatıp yoluna kararlı bir şekilde devam etmektedir.

En büyük sermayenin yetişmiş insan gücü olduğu bilinciyle ülke genelinde seferber olan eğitim öğretim camiası, ihtiyaç duyulan her alanda donanımlı, kalifiye elemanlar yetiştirmenin gayreti içindedir. Son yıllarda başta savunma sanayimiz olmak üzere değişik alanlarda göz dolduran gelişmelere imza atan gençlerimiz, ilelebet payidar olacak bir Türkiye'nin varlığını bütün dünyaya kabul ettirmiştir.

Birçok ülkeden daha geniş bir bölgemizin, asrın felaketiyle sarsılması güçlü Türkiye inancımızı kırmamış, milletçe özümüzdeki dayanışmayı harekete geçirerek Cumhuriyetimizin 100. yılında çalışma azim ve motivasyonumuzu daha da artırmıştır.

Büyük ve güçlü Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olan Ordu'muz, Türkiye Yüzyılı'nı 100. yıl coşkusuyla karşılamaya hazırdır. Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızın başta ilimiz insanı olmak üzere kalbi Türkiye ile atan bütün halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.